Дома Твој готвач ТОРТА со 5 СОСТОЈКИ: 2 филови помеѓу крцкавиот бисквит, а подготовката е...

ТОРТА со 5 СОСТОЈКИ: 2 филови помеѓу крцкавиот бисквит, а подготовката е многу едноставна

1287
0

ТОРТА со 5 СОСТОЈКИ: 2 филови помеѓу крцкавиот бисквит, а подготовката е многу едноставна

СОСТОЈКИ:

300 мл слатка павлака

250 гр кондензирано млеко

10 гр ванилин шеќер

100 гр. чоколадо

бисквити

ПОДГОТОВКА

Изматете ја слатката павлака, па додајте ванилин шеќер и кондензирано млеко. Соединете со миксер. Поделете го кремот на два дела во едниот додадете го растопеното чоколадо. Имате два крема еден бел еден кафен. Во калап кој претходно сте го подмачкале со масло, па обложено со хартија за печење наредете ги бисквитите на дното. Премачкајте со белиот крем. Ставете го калапот во фрижидер 15 мин. Потоа премачкајте го кафениот крем и наредете уште еден ред бисквити.

Ставете во замрзнувач околу 4-5 часа.

Претходна објаваНЕ ИГНОРИРАЈТЕ: Само една голтка од ова секое утро и црниот дроб ќе ви пукне од здравје
Следна објаваДневен хороскоп за вторник, 31 октомври! Лавовите ја запознаваат љубовта преку пријателите, Вагите ги следи парична инфузија

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име