Дома Живот Тест на личност: Она што најчесто жените го носат во својата чанта...

Тест на личност: Она што најчесто жените го носат во својата чанта открива многу за нивниот карактер…

553
0

Содржината на женската чанта открива нешто за карактерот на сопственикот.

 1. Кармин (козметика)
  Вашата чанта секогаш содржи производи за нега и козметика затоа што знаете колку е важно да изгледате добро, иако можеби не се чувствувате така. Вие сте пријатна личност за комуникација, имате многу обожаватели, но има и многу кои ви завидуваат.
 2. Книги
  Вие сте интровертна личност. Верувате дека без оглед на вашата возраст, секогаш треба да се развивате и да бидете подобри. Вие сте многу вредни, образовани и можете да учествувате во разговор на која било тема. И не можете да разберете како луѓето можат да губат време на секакви глупости.
 3. Дневник
  Вие сте многу паметни. Луѓето можат да сметаат на вас во секоја ситуација. Сакате да планирате, да контролирате и не сакате кога некој ќе ве изненади.Совршен роденденски подарок за вас значи нешто практично.
 4. Белешки, планер
  Вие сте многу креативна личност. Главата ви е полна со идеи и сите би и завидувале на вашата фантазија. Важно ви е секогаш да имате при рака пенкало и тетратка, да запишете стих или да нацртате нешто.
 5. Храна, пијалок
  Вие сте многу грижлива личност. Ако сè уште немате деца, кога ќе ги имате, ќе бидете најдобрата мајка. На вашето дете нема да му недостасува ништо, ќе го опсипувате со внимание и љубов.
 6. Ѓубре (марамчиња, гуми за џвакање или хартии за бонбони)
  Вие многу се грижите за природната средина и не ви е јасно како луѓето можат да ја загадат. Вашата чанта е полна со ѓубре затоа што не сакате да фрлате таму каде што ќе стигнете. Пред сè, вие сте многу уредни и се стремите кон совршенство.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име