Дома Живот Србинките полудеа по англиската диета: Велат можете да изгубите 10 килограми за...

Србинките полудеа по англиската диета: Велат можете да изгубите 10 килограми за само три недели, а ова се правилата.

1335
0

Србинките полудеа по англиската диета: Велат можете да изгубите 10 килограми за само три недели, а ова се правилата.

За оваа диета се вели дека е доста ефикасна, а е многу популарна затоа што можете многу брзо да ги видите резултатите.

Англиската диета моментално е омилена кај жените кај нас бидејќи за 21 ден може да биде спас во последен момент. Високо-протеинската храна го сочинува најголемиот дел од диетата, па затоа може да се класифицира како диета со малку јаглени хидрати.


Повеќето калории треба да се консумираат навечер, а појадокот треба да биде што е можно полесен и не премногу калоричен. Диетата, како што сугерира името, трае 21 ден, а за тоа време е можно да изгубите дури 10 килограми, доколку строго се придржувате до правилата.Не се препорачува да се следи диетата повеќе од еднаш годишно – привремено ограничување на количината на сол во исхраната може да биде корисна.додека на долг рок може да му наштети на организмот.

Важно е да се придржувате до следниве правила:
-Пржената и мрсната храна треба целосно да се исклучи;

Можете да печете или динстате храна.

Црна ЛИМОНАДА која согорува сало од желудникот: Направена е како нормална, но оваа СОСТОЈКА прави ЧУДА за нашето тело

Пијте најмалку 2 литри обична вода во текот на денот.
Оваа диета има три менија, односно се дели на млечни (првите два дена), месо (следните три дена), а потоа пет дена консумирате овошје и зеленчук, со што завршуваат првите 10 дена. После тоа има повторно четири дена исхрана со месо, шест дена овошје и зеленчук, а диетата ја завршувате со млечен ден.
Млечни денови:
8:00 – чаша млеко со леб;
13:00 – чаша млеко;
16:00 часот – чаша млеко со леб;
19:00 – чаша млеко;
пред спиење – чаша сок од домати.


Денови на месо:
8:00 часот – кафе со млеко без шеќер, тост, 10 грама путер и 15 грама мед (половина лажица);
13:00 часот – чинија супа од месо или риба, 150-200 грама варено месо или риба, 2 лажици зелен грашок,парче леб;
16:00 часот – чаша млеко или чај,15 грама мед;
19:00 часот – 2 јајца или 50 грама сирење (месо, риба, шунка со малку маснотии) или чаша кефир; тост.
Денови на овошје и зеленчук:
8:00 – 2 портокали или 2 јаболка;
13:00 часот – чинија супа од зеленчук без компири со 1 лажица растително масло,тост;
16:00 часот – секое овошје,освен банани;
19:00 – салата од зеленчук, лажица мед, шолја чај.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име