Дома Твој готвач Сочна торта за секој ден! Чоколадо, кокос и јаболка, вкус кој ќе...

Сочна торта за секој ден! Чоколадо, кокос и јаболка, вкус кој ќе ве маѓепса

5460
0

Сочна торта за секој ден! Чоколадо, кокос и јаболка, вкус кој ќе ве маѓепса

Ако сте расположени, погледнете го рецептот за колач што го праваме со години и се уште не сме се измориле.Толку е сочен и вкусен и многу брзо се прави.Јаболка и кокос. Овој колач е посебен вкус кој нема да го заборавите, од се срце ви го препорачувам. Уживајте.

СОСТОЈКИ:
3 јајца
100 гр шеќер
200 гр гриз
100 гр брашно

100гр кокос
1 кесичка компиров скроб
100 мл масло
100 мл млеко
1 лажичка цимет
3 јаболка

ГЛАЗУРА:

100 гр темно чоколадо
2 лажици масло
200 мл слатка павлака

Се пече тортата 30 минути на 180 степени,
се лади 10 минути, па се покрива со
глазура

Деталите за подготовката погледнете ги во видеото:

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име