Дома Здравје Состојка со помош на која ќе го забрзате метболизмот

Состојка со помош на која ќе го забрзате метболизмот

799
0

Сувото грозје го зголемува нивото на енергија, го намалува ризикот од срцеви заболувања и ја регулира дигестивната функција.

Најдобро е да го јадете наутро на празен стомак бидејќи содржи голема количина шеќер, а нутриционистите советуваат дека најдоброто дејство на сувото грозје е потопено во вода.

За напиток кој го чисти организмот од токсини потребни ви се 450 милилитри вода и 200 грама суво грозје.

Оставете ја водата да зоврие. Додадете го сувото грозје и динстајте 20 минути. Оставете да отстои преку ноќ.

Наутро, процедете ја водата и повторно загрејте ја. Важно е овој напиток да се пие на празен стомак, веднаш по будењето.

Консумирајте го пет дена по ред, па направете пауза и повторете ја постапката. Овој напиток е идеален и за оние кои сакаат да ослабат бидејќи го забрзува метаболизмот.

Претходна објаваКако кафето влијае на нашето ментално здравје?
Следна објаваЈод – важен за правилна функција на тиродната жлезда

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име