Дома Твој готвач Солени переци – брзо се прават и не ви требаат премногу состојки

Солени переци – брзо се прават и не ви требаат премногу состојки

3985
0

Солени переци – брзо се прават и не ви требаат премногу состојки

ПОТРЕБНО:

1/2 квасец

1 дл млеко

250 гр. маргарин

2 жолчки

1 цело јајце

сол по вкус

околу 500 гр. брашно

Јајце за премачкување, сол за посипување, сусам и ким по вкус.

Процесот на правење погледнете го во видеото:

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име