Дома Здравје Слабеење со лимон и мед

Слабеење со лимон и мед

1571
0

Диетата со лимон и мед може да ви помогне конечно да се ослободите од дебелината и вишокот килограми.

Медот е одличен природен лек кој ги мобилизира мастите складирани во телото, а диетата со лимон-мед ви овозможува да изгубите тежина без да чувствувате глад.

Како се спроведува диетата мед-лимон?

Измешајте една лажица мед со две лажици свежо исцеден сок од лимон и додадете во чаша вода. Водата треба да биде ладна. Не го загревајте.

Земете една чаша од овој напиток наутро на празен стомак, и после обилни и масни оброци.

Секако, за да ослабете ќе треба да ја намалите големината на оброкот, но со овој напиток ќе ви биде полесно.

Ако често се прејадувате, тогаш оваа смеса треба да ја земате пред оброците.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име