Дома Твој готвач Се топат во устата! Мирисаат на ванила… Едноставен и вкусен Десерт за...

Се топат во устата! Мирисаат на ванила… Едноставен и вкусен Десерт за 5 минути! (видео)

2504
0

Се топат во устата! Мирисаат на ванила…. Едноставен и вкусен Десерт за 5 минути!

Состојки:


200 гр јогурт

8 гр ванилин шеќер

2 лажици шеќер

60 мл сок од портокал

2 лажици сончогледово масло

1/2 лажичка сол

320 гр брашно

8 гр прашок за пециво

и кокосово брашно

Погледнете го видео рецептот со подготовка:

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име