Дома Здравје Сварете 6 лимони со половина литар вода и….

Сварете 6 лимони со половина литар вода и….

1050
0

Пијте ја оваа течност веднаш штом ќе се разбудите…
Сите ги знаат придобивките од лимонот, но сега тој е пијалок со повеќекратни придобивки.


Потребно е:

  • половина литар вода
  • мед
  • 6 лимони

Подготовка:

Во шерпата ставете вода и лимоните со се кора, исечете ги, па варете ги. Гответе ја смесата три минути. Извадете и оставете да се излади. Потоа извадете го лимонот, а напивката истурете ја во шише или чаша и додадете малку мед.


Овој чудесен пијалок носи многу придобивки:

  • го помага варењето и го регулира метаболизмот
  • го зајакнува имунолошкиот систем
  • го балансира нивото на pH во вашето тело
  • дава поттик на енергија
  • врши детоксикација
  • штити од настинки
Претходна објаваДали дезодорансот треба да се нанесува навечер или наутро?
Следна објаваОва е идеалната количина на сон

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име