Дома Здравје САМО ДВЕ ЛАЖИЦИ НА ДЕН: Домашен лек за зглобовите, коските и колената…

САМО ДВЕ ЛАЖИЦИ НА ДЕН: Домашен лек за зглобовите, коските и колената…

45733
0

САМО ДВЕ ЛАЖИЦИ НА ДЕН: Домашен лек за зглобовите, коските и колената…

Според многу медицински експерти, неправилното држење на телото е главната причина за болки во грбот и зглобовите. Поради оваа причина, од клучно значење е да го поправите вашето држење за да спречите идни компликации.

Воедно, ви го предлагаме овој многу ефикасен домашен лек кој успешно помага во корекција и враќање на првобитната состојба на зглобовите, коските и колената, но и ја ублажува болката.

Состојки:
1 килограм мед
10 лажици ленено семе
50 гр семки од тиква (излупени)
5 лажици сусам
3 супени лажици суво грозје
50 гр семки од сончоглед (излупени)
50 гр пченица (варена)

Подготовка:
Едноставно измешајте ги сите наведени состојки во поголем сад и истурете ја смесата во тегла што ќе ја чувате во фрижидер.


Апликација:
Земете две лажици дневно, една лажица секој ден пред појадок и една лажица пред ручек и брзо ќе видите големо подобрување. Оваа смеса секогаш можете да ја користите, а особено се препорачува за постарите луѓе.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име