Дома Твој готвач САЛАТА ОД ЗЕЛКА во кремаста варијанта и по сосема поинаков рецепт

САЛАТА ОД ЗЕЛКА во кремаста варијанта и по сосема поинаков рецепт

4264
0

САЛАТА ОД ЗЕЛКА во кремаста варијанта и по сосема поинаков рецепт

Ако сакате салата од зелка, обидете се да ја направите по малку поинаков рецепт кој гарантира кремасто совршенство на вкусот!

Кремаста салата од зелка по рецепт кој многумина го сакаат

За многумина салатите се незаменлив дел од секој оброк и предјадење, па домаќинките сакаат да си играат со вкусовите и рецептите.
Доколку подготвувате празнична трпеза и служите печење, можете да ја послужите и оваа малку поинаква верзија на крем салата од зелка . Ако сакате да јадете салата, многу луѓе сметаат дека оваа верзија е дури и подобра од обичната.

Со додавање на јајца, мајонез и кашкавал, ќе уживате во оваа верзија на салата од зелка, која можете да ја послужите со словенското печење, но и со секое месо за ручек!

Компоненти

600 гр свежа зелка
3 варени јајца
300 гр кашкавал
1 млад кромид
4 чешниња лук
3 лажици мајонез
сол, бибер (зачини по вкус)

Подготовка
Изрендајте ја и посолете ја зелката, а потоа изрендајте ги варените јајца и кашкавалот.
Исечкајте го младиот кромид, како и лукот. Измешајте сè, па зачинете.
Додадете мајонез.
Измешајте се убаво.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име