Дома Твој готвач САЛАТАТА ОД КОМПИР СЕКОГАШ Е ВКУСНА, А ЈАС СЕ ОБИДУВАМ ДА ЈА...

САЛАТАТА ОД КОМПИР СЕКОГАШ Е ВКУСНА, А ЈАС СЕ ОБИДУВАМ ДА ЈА ПОДГОТВУВАМ НА РАЗЛИЧНИ НАЧИНИ. ПРОБАЈТЕ ГО И ОВА…

9022
0

САЛАТАТА ОД КОМПИР СЕКОГАШ Е ВКУСНА, А ЈАС СЕ ОБИДУВАМ ДА ЈА ПОДГОТВУВАМ НА РАЗЛИЧНИ НАЧИНИ. ПРОБАЈТЕ ГО И ОВА…

СОСТОЈКИ:

  • 500 гр компири
  • 1 црвена пиперка
  • 4 млад кромид
  • 2 варени јајца
  • 100 гр кисели краставички
  • 4 лажици мајонез
  • 6 лажици павлака
  • сол, бибер

    ПОДГОТОВКА:

Сварете ги компирите во вода заедно со кората. Излупете го и исечете го на коцки. Се меша со сецкани јајца, пиперка и млад кромид.

Додадете ја сечканата кисела краставица и убаво измешајте. Павлаката се меша со мајонез и се додава во салатата. Добро измешајте и оставете во фрижидер да се излади.

Салатата е спремна , уживајте!

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име