Дома Здравје РУСКИ МОНАХ ОТКРИ РЕШЕНИЕ КОЕ ГО „РЕСЕТИРА“ ЦЕЛИОТ ОРГАНИЗАМ Не чини многу,...

РУСКИ МОНАХ ОТКРИ РЕШЕНИЕ КОЕ ГО „РЕСЕТИРА“ ЦЕЛИОТ ОРГАНИЗАМ Не чини многу, а вака изгледа рецептот…

1220
0

РУСКИ МОНАХ ОТКРИ РЕШЕНИЕ КОЕ ГО „РЕСЕТИРА“ ЦЕЛИОТ ОРГАНИЗАМ Не чини многу, а вака изгледа рецептот…

Станува збор за неколку намирници кои секој ги има во домот

Ова не е приказна за духовно просветлување, туку има научна основа. 21 век е, технологијата напредува, си го олеснивме животот што е можно повеќе, измисливме вештачка интелигенција, патувавме на Месечината…

Сепак, живееме во време кога има се повеќе болести, кога ракот е неконтролиран, а децата умираат од тешки болести.

Како е тоа можно?

Има толку многу лекови, а ние суштински не успеавме да си помогнеме. Сведоци сме на се поголем број на надрилеатори, кои ќе ни понудат алтернативен метод на лекување.

Се чини дека и светот стана духовен, па се почесто наидуваме на идеи дека со правилна примена на различни техники и позитивно размислување можеме да спречиме проблеми и болести да влезат во нашиот живот.

Сепак, болестите сè уште го мачат светот и ни предизвикуваат толку многу болка. Дојдовме до рецепт за кој тврдат дека може да ги спречи причините за сите болести.

Да, сите, дури и најтешките. Она што е зачудувачки во оваа приказна е нејзината едноставност.

Нема да ви требаат илјадници евра, егзотични патувања и посети на различни гуруа, како и прегледи во модерните болници. Имено, изворот, кој сакаше да остане анонимен, го сподели со нас своето искуство до кое стигна на другата страна на планетата.

Станува збор за човек кој е инженер и кој живее и работи во Москва веќе десет години.Бидејќи Русите се познати како исклучително религиозен, православен народ, во Русија има голем број цркви и манастири кои зрачат со силна духовност .

А нашиот извор одвои време да го посети познатиот руски Боровски манастир и да поразговара со свештеник кој им помогна на многу луѓе со своите совети и рецепти за здрав живот.

Не брзајте да судите – ова не е приказна за духовно просветлување, туку има научна основа. Така, нашиот извор разговарал со свештеник, кој му дал практични совети како да го одржи совршеното здравје, а потоа сето тоа научно го потврдило.

Станува збор за неколку намирници кои секој ги има во домот, а за кои не сме ни свесни колку всушност се лековити.

Списокот и рецептите изгледаат вака:

Сода бикарбона

Еднаш дневно, треба да измешате една лажичка сода бикарбона во чаша вода и да ја пиете. За почеток, не е лошо да започнете со помала доза, со половина кафена лажичка. Ова најдобро би било да се направи навечер.

Водород пероксид 3%

Три до пет капки од оваа супстанца треба да се измешаат во чаша вода и да се испијат. Ова најдобро се прави наутро. Зелен чај Секој ден треба да се пие една шолја од овој чај кој е прогласен за најздрав напиток во светот.

Лук

Иако многумина не го сакаат и го избегнуваат поради силниот мирис, добро е познато дека тоа е природен пеницилин. Доволно е еден чен кој треба да се исече на ситни коцки и да се остави да се исуши неколку минути.

За да се избегне непријатен мирис, вака подготвениот кромид може да се измеша во чаша јогурт или кисело млеко. Русите го пијат со вода.

Вода

За водата нема потреба многу да се зборува, на сите им е јасно колку е здрава. Сепак, акцентот овде е на следниот параметар – pH вредноста. Идеалната pH вредност на водата што ја консумирате треба да биде 7,42, но може да достигне и до 8.

Имено, таквата pH вредност е основна, што е важно, за да не се создаде кисела средина во организмот, која го фаворизира развојот на рак.
Како човек на науката, нашиот извор го прифати сето тоа со одредена доза на скептицизам и реши малку да се занимава со научни гледишта.

Додека истражувал, дошол кај познатиот доктор Иван Павлович Неумивакин, доктор по медицински науки, професор, шампион на руската медицина во космонаутиката, кој ја основал првата болница на руски вселенски брод.

И што е најважно овде, кој го развил својот систем на третман со вода и сода. Бидејќи тој беше задолжен за здравјето на астронаутите кога тие отидоа во вселената, мораше да се погрижи нивното здравје да биде во совршен ред.

Додека ја истражувал работата на д-р Неумивакин, изворот останал зачуден кога дознал дека познатиот руски лекар зборува за истите рецепти до кои дошол во разговорот со свештеникот.

И не само што зборува за нив, туку и научно докажа дека се ефективни. На порталот Јутјуб можете да најдете многу документарни филмови на д-р Неумивакин, во кои тој детално ги анализира придобивките од водородот и сода бикарбоната.

Тој наведува многу примери и научни студии за да покаже колку навистина се чудесни овие супстанции. Лекарот детално ги објаснува хемиските карактеристики на овие супстанции, како тие влијаат на телото и како го третираат.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име