Дома Здравје Рузмарин во ракија: Квалитетен третман за грчеви во нозете, болни вени, циркулација

Рузмарин во ракија: Квалитетен третман за грчеви во нозете, болни вени, циркулација

26035
0

Рузмарин во ракија: Квалитетен третман за грчеви во нозете, болни вени, циркулација

Уште на почетокот ќе ви го напишам рецептот, а потоа ќе ви објаснам како најдобро да ги користите ракијата и рузмаринот за вени и на кој начин може да ви помогне.

Од состојките ќе ни требаат:

Ви треба еден литар ракија, најдобро би било да е лозова ракија, но може да се користи и обична ракија, а ви требаат 10 грама рузмарин.

Во шише ракија ставете го рузмаринот и оставете да отстои десет дена.

Оставете го рузмаринот да остане во ракијата можете да го користите за масажа и облоги за вени.

По тие десет дена, спремни сте за лекување.

Се користи на овој начин:

Болните вени треба да се намачкаат со ракија и да се масираат два до три пати на ден, по петнаесет минути.

Во текот на ноќта можете да нанесете и облоги, да ги завиткате нозете со памучна крпа.
Ракијата и рузмаринот за вени ќе помогнат при грчеви во нозете, ќе ја подобрат циркулацијата и ќе го намалат воспалението на нозете.

Бидете упорни и користете облоги и масирајте ги стапалата секој ден. Ќе ви биде многу полесно и ќе почувствувате подобрување.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име