Дома Здравје РЕЦЕПТ НА БИЛКАР: Народен лек кој ги ЛЕКУВА СИТЕ ИНФЕКЦИИ на бубрезите...

РЕЦЕПТ НА БИЛКАР: Народен лек кој ги ЛЕКУВА СИТЕ ИНФЕКЦИИ на бубрезите и уринарниот тракт

1047
0

РЕЦЕПТ НА БИЛКАР: Народен лек кој ги ЛЕКУВА СИТЕ ИНФЕКЦИИ на бубрезите и уринарниот тракт

Секој кој имал инфекција на уринарниот тракт знае колку таа може да биде болна и упорна.

Постојана потреба за мокрење, иако не можете да уринирате, чувствувате болка и притисок. Сепак, некои природни антибиотици можат ефикасно да помогнат во решавањето на ваквите проблеми.


Меѓутоа, доколку сакате по природен пат да се ослободите од уринарната инфекција, ви го претставуваме еден од најдобрите природни антибиотици кои ја елиминираат оваа непријатна појава.

Состојки што ќе ви требаат:

250 грама корен од магдонос

250 грама кора од лимон

250 грама мед

2 дл маслиново масло

Инструкции за подготовка:

Коренот од магдонос исечкајте го на ситни парчиња и ставете го во блендер заедно со кората од лимон, медот и маслиновото масло. Измешајте ги состојките. Чувајте ја смесата во фрижидер.

Како да се користи:

Консумирајте по една лажица од добиениот лек секое утро на празен стомак.
Еве уште неколку совети како да го подобрите здравјето и на мочниот меур и на уринарниот тракт.

Пијте повеќе течности

Не ги одложувајте вашите физиолошки потреби

Пијте сок од брусница

Консумирајте чај од магдонос

Магдоносот има диуретик својства. Пиењето чај не само што ќе ве освежи, туку и ќе го забрза процесот на заздравување.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име