Дома Твој готвач Рецепт: Витаминско смути со ѓумбир

Рецепт: Витаминско смути со ѓумбир

896
0

Напиток од овошје и зеленчук полн со витамини.

Состојки:

  • 1/2 банана
  • 1 портокал
  • 1 морков
  • 2 см ѓумбир
  • 3 dl вода

Подготовка:

Излупете ја кората и исечкајте ги на ситни парчиња.

Се става се во блендер и се меша додека не се добие хомогена смеса.

Извор: Coolinarika

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име