Дома Здравје Пробајте безалкохолен коктел кој ве заспива и обезбедува мирен сон!

Пробајте безалкохолен коктел кој ве заспива и обезбедува мирен сон!

1806
0

Пробајте безалкохолен коктел кој ве заспива и обезбедува мирен сон!

Овој вкусен коктел ќе ви помогне брзо и цврсто да заспиете и наутро да се разбудите освежени и одморени.
Безалкохолниот коктел „Sleepy Girl“ („Sleepy Girl“) воодушеви илјадници луѓе на Tik-Tok бидејќи комбинира одлични вкусови и внимателно одбрани состојки кои ќе ве воведат во состојба на блажена релаксација, така што ќе заспиете повеќе лесно .

Ова се добро познати состојки кои содржат смирувачки својства, а рецептот сигурно ќе се зачува и чува.
Компоненти:

1 кесичка чај од камилица
Природен сок од цреша
1 лажичка сируп од лаванда
1 лажица свеж сок од лимон
100 мл минерална вода
Неколку коцки мраз
Свежо нане
Кора од лимон

Подготовка:

Ќесичка камилица потопете ја во 200 мл врела вода и почекајте неколку минути. Измешајте чај, сируп од лаванда, сок од лимон и сок од вишна.Наполнете чаша за коктел со мраз и прелијте со минерална вода. Додадете го нането и кората од еден лимон и убаво измешајте. На крајот, во истата чаша додадете ја измешаната течност со камилица и соковите и сè убаво измешајте.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име