Дома Твој готвач Појадок по рецепт на фитнес инструкторката: Потребни ви се јајца, домати, семки...

Појадок по рецепт на фитнес инструкторката: Потребни ви се јајца, домати, семки од тиква и пиперка (РЕЦЕПТ)

412
0

Појадок по рецепт на фитнес инструкторката: Потребни ви се јајца, домати, семки од тиква и пиперка (РЕЦЕПТ)

Брзо се подготвува, буквално трае само 5 до 10 минути

Наутро обично брзаме, па треба соодветно да си го приготвиме појадокот.

Ова е супер здрава верзија на есенски појадок, кој е богат со протеини и зеленчук.

Рецептот на својата платформа го сподели нашата позната фитнес инструкторка Марина Стојковиќ . Секој што сака да јаде јајца за појадок ќе го сака, а потребни се само 5 до 10 минути за да се подготви. И што е најважно, ќе ни даде квалитетна енергија да го започнеме денот.

Компоненти:

2 јајца,
1 домат,
1 пиперка,
2 лажици сол

Зачини (малку куркума, сув магдонос, сол) и масло

Време на подготовка:

Од 5 до 10 минути

Подготовка:

На малку масло пропржете ги сечканите домати. Кога малку ќе омекне, со мешање додајте ги јајцата и зачините и послужете со семки од тукваи свежи, сочни, крцкави пиперки.

Совет на Марина што треба да се запамети:

„Добрата храна и храната што секогаш ќе ве натера да се чувствувате добро

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име