Дома Здравје ПОМАГА ЗА КАШЛАЊЕ НА ПУШАЧИТЕ: Руски пијалок ги чисти белите дробови!

ПОМАГА ЗА КАШЛАЊЕ НА ПУШАЧИТЕ: Руски пијалок ги чисти белите дробови!

590
0

Се прави од четири состојки.
Утринската кашлица може да биде крајно непријатна. Кашлицата е всушност одговор на она што се случува во телото и здрав одговор, бидејќи укажува на иритација во грлото или респираторниот тракт. Во третманот старите народни лекови секогаш можат да помогнат.

Народниот лек за сува кашлица помага во борбата против силните болки во грлото, или скокоткањето кое може да се појави во незгоден момент – пред важен состанок, некој настан во кој треба да уживате…

Потребно:

1 лажица кокосово масло

1 лажица јаболков оцет

1 лажица мед

околу 200 милилитри вода

и мало парче свеж ѓумбир


Подготовка:
Ѓумбирот исечкајте го на прстени и ставете го во водата, откако ќе зоврие оставете го напитокот да се излади. Додадете ги другите состојки наведени доколку имате посилна кашлица. Количината што е сварена се пие одеднаш како чај.

Многу здравствени состојби можат да влијаат на појавата на кашлица, како што се алергии, пушење, настинки,грип…

Претходна објаваГрчеви во нозете
Следна објаваПОСНО, БРЗО И ВКУСНО: Бајадера со лешници (рецепт)

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име