Дома Здравје ПОДГОТВЕТЕ МАГИЧЕН НАПИТОК ОД ОРИЗ: Со негова помош ќе исчезнат сите болки...

ПОДГОТВЕТЕ МАГИЧЕН НАПИТОК ОД ОРИЗ: Со негова помош ќе исчезнат сите болки во зглобовите, вратот и грбот…

5669
0

ПОДГОТВЕТЕ МАГИЧЕН НАПИТОК ОД ОРИЗ: Со негова помош ќе исчезнат сите болки во зглобовите, вратот и грбот

Јасно е дека сите штетни материи создаваат депонија во телото, па затоа е важно телото да се исчисти од токсините. Постојат различни методи на детоксикација и докажани начини за чистење на телото.

Но, постои и детоксикација на телото со ориз:

Земете обичен ориз, онолку лажици колку што сте стари (ако имате 35 години, тоа значи 35 лажици). Добро исплакнете го и истурете го во стаклена тегла. Наполнете ја теглата со топла зовриена вода, затворете го капакот и оставете ја во фрижидер.

Наутро исцедете ја целата вода. Земете 1 полна лажица ориз и варете го 3-4 минути без сол (во друга, обична проточна вода). Јадете го на празен стомак, по можност до осум и пол наутро.

Останатиот ориз повторно покријте го со зовриена изладена вода и оставете го во фрижидер до следното утро. Оваа постапка за чистење на телото повторувајте ја секој ден, додека во теглата има ориз.

Тајната на методот се крие во зрното ориз, кое има кристална структура. Кога зрната се потопуваат во вода, скробот се измива од нив и се појавуваат клетките. Оризот се вари во цревата, а не во желудникот, неговите зрна делуваат како абсорбент.

Овој метод ги чисти цревата, крвните садови, зглобовите и другите делови на телото од токсини, тешки метали и други штетни материи. Чистењето на телото со ориз помага во нормализирање на метаболизмот и регулирање на вишокот телесна тежина.

По третманот ќе се чувствувате не само поздрави, туку и помлади.

Има еден услов: по земањето ориз наутро, по можност не треба да јадете или пиете најмалку 3 часа.

По ваквото чистење на телото исчезнуваат болките во грбот, вратот и зглобовите. Ефектот од третманот не е моментален, туку постепен. По две недели започнува вистинското чистење на телото. Ќе го забележите и вие.

Токсините ќе се излачуваат преку урина и столица. Бојата на урината ќе се промени, ќе стане заматена. И ќе се чувствувате сè поубаво и поздраво.

По одредено време на земање ориз се активира самочистењето на организмот, кое ќе продолжи дури по третманот во рок од неколку месеци. На крајот ќе почувствувате одлични резултати.

Не заборавајте да пиете течности – најмалку 2 литри дневно. Најдобро – вода и зелен чај.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име