Дома Твој готвач ПЛАЗМА ТОРТА ЗА 15 МИНУТИ БЕЗ ПЕЧЕЊЕ ОД САМО 5 СОСТОЈКИ

ПЛАЗМА ТОРТА ЗА 15 МИНУТИ БЕЗ ПЕЧЕЊЕ ОД САМО 5 СОСТОЈКИ

877
0

ПЛАЗМА ТОРТА ЗА 15 МИНУТИ БЕЗ ПЕЧЕЊЕ ОД САМО 5 СОСТОЈКИ

СОСТОЈКИ:

600гр мелена плазма

300 гр шеќер во прав
1 ванилин шеќер
250гр маргарин
400 мл сок од портокал КОЈ КОРИСТИВ 350 мл БИДЕЈЌИ САКАМ ТОРТАТА ДА Е ЦВРСТА
100 гр мелени ореви или лешници


ГЛАЗУРА:
100 ГР ЧОКОЛАДА

ПОСТАПКА ВИДЕО:


Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име