Дома Твој Готвач Пица со лук, печурки и спанаќ

Пица со лук, печурки и спанаќ

382
0

Кога станува збор за пица, мислам дека колку е поедноставна толку е подобра!СОСТОЈКИ1 вашето омилено готово тесто за пица 1 лажица маслиново масло2 чешниња лук (сецкани)1/2 чаша рендано сирење моцарела (или вашето омилено)1/2 чаша исечени печуркиГрст исечен свеж спанаќОдозгора ставете свеж босилек и црвена пиперкаИНСТРУКЦИИ1) Загрејте ја рерната на 250 степени. Ставете го готвото тесто за пица на малку подмачкана тава.2) Со маслиново масло премачкајте го тестото за пица. Посипете рамномерно лук, сирење, печурки и спанаќ. Печете 10-12 минути додека на сирењето не станат меурчиња и кората не стане златна.3) Извадете ја од рерна и ставете свеж искинат босилек и сецкана црвена пиперка.

Претходна објаваИмајте убав викенд…
Следна објаваДобро утро..

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име