Дома Твој готвач Пивска торта – за секој ден, а да не зборуваме за вкусот

Пивска торта – за секој ден, а да не зборуваме за вкусот

7981
0

Пивска торта – за секој ден, а да не зборуваме за вкусот

Одличен избор без разлика дали постите или не, многу вкусен и сочен!


Компоненти:

Рецепт за тавче 20х30 см,
мерки во чаши, 1 шолја 200 мл
500 мл пиво
1,5 шолји шеќер
2 чаши ореви
4 чаши брашно
1 прашок за пециво
1 шолја масло
2 лажици какао во прав

3-4 лажици џем за премачкување
ореви

Деталите за подготовката погледнете ги во видеото:

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име