Дома Твој готвач Печени лепчиња со јајце (рецепт)

Печени лепчиња со јајце (рецепт)

971
0

Стар леб за брза вечера или појадок! Рецептот за совршено печен леб со јајце содржи и неколку мали тајни!

Состојки:

парчиња стар леб

јајца

рендан кашкавал

млеко

малку масло

Подготовка:

Вклучете ја рерната на 220 степени. Исечете го стариот леб на парчиња.

Во сад изрендајте го кашкавалот, додадете го млекото, малку масло и јајцата и изедначете.Лебот убаво потопете го во течноста од двете страни.

Обложете плех со хартија за печење и наредете ги кришките леб во мали интервали една од друга. Печете околу половина час, додека не поруменат.

Претходна објаваОризови бисквити, здрава ужина
Следна објаваПоопасна од холестеролот и шеќерот!Оваа киселина, која ретко ја проверуваме, го уништува нашето тело

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име