Дома Живот Патот до женското срце: Пет работи на кои жените „паѓаат“

Патот до женското срце: Пет работи на кои жените „паѓаат“

712
0

Патот до женското срце: Пет работи на кои жените „паѓаат“

Жените се исклучително „слаби“ на мажите кои покажуваат чувства и не кријат дека понекогаш се ранливи, а секој убав збор е повеќе од добредојден да го стопи женското срце

Наизглед ладна и строга жена ќе ја стопи искрен комплимент од маж кој и се допаѓа. Жените едноставно сакаат да слушаат дека се посебни, дека им е пријатно друштво и дека знаат дека нивното мислење навистина им е важно на мажите. Тие се исклучително „слаби“ на момците кои покажуваат дека се со неа што и да се случи.

Пет работи што секоја жена сака да ги слушне

  1. Нагласете ја неговата специфичност како нешто неодоливо

Тоа може да биде нешто физичко за жената, нејзиното однесување, реакциите во одредени ситуации… Ако мажот, на пример, рече: „Твоите дупчиња на образите ми се неодоливи кога се насмевнуваш“, жената секако ќе биде трогната. На овој начин, тој покажува колку внимание посветува на ситниците за нејзиното или нејзиното однесување, бидејќи секој сака да се гледа внимателно, а не површно.

  1. Прашајте го нејзиното мислење

“Што мислиш за тоа?” – е прашање кое секоја жена сака да го слушне од маж. Покрај тоа што ќе покаже дека мисли дека жената е паметна, тој ќе покаже и дека го цени нејзиното мислење и дека сака да знае како таа размислува. Жените гледаат на таквите мажи како на оние кои имаат потенцијал за квалитетна врска.

  1. Кажете дека се чувствувате удобно во нејзино друштво

Жените сакаат мажи кои не се плашат да покажат дека понекогаш се ранливи, па отворено и признаваат дека со неа можат да бидат тоа што навистина се и лесно да се опуштат. Освен тоа, на секој човек му е драго кога слуша дека е пријатно друштво.

  1. Уживајте во нејзиниот мирис на глас

Без разлика дали се работи за интимни делови од телото или не, секоја жена сака да знае дека убаво мириса. Тогаш се чувствува побезбедно и поопуштено, а тоа е многу важно за добра атмосфера во врска или во кревет.

  1. Кажете и колку е убава, привлечна и посебна

Да бидеме реални, нема човек на планетава што не сака да слуша дека е убава, привлечна и посебна. Жените се особено чувствителни на овие работи. Сите сакаат да знаат дека се неодоливи, особено кога маж отворено и го кажува тоа пред други луѓе, пишува Elite Daily.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име