Дома Живот Паричен хороскоп за 2024 година! Бикови штедете до мај, а овој знак...

Паричен хороскоп за 2024 година! Бикови штедете до мај, а овој знак ќе доживее финансиски просперитет по 12 години

1258
0

Паричен хороскоп за 2024 година! Бикови штедете до мај, а овој знак ќе доживее финансиски просперитет по 12 години

Влеговме во Новата 2024 година, а ни претстои предизвикувачка астролошка година, бидејќи Јупитер влегува во Близнаците на 26 мај, Плутон влегува во Водолија на 21 јануари, а Сатурн гази во Риби, што многу ќе влијае на финансиската состојба на хороскопските знаци.

Ајде да играме уште еден ѕвезден рулет и да дознаеме како ѕвездите го фаворизираат вашиот хороскопски знак за пари во Новата 2024 година.

ОВЕН

Имате голема шанса да ги зголемите приходите до 26 мај 2024 година, бидејќи Јупитер, планетата на среќата, го чува вашето поле на финансии . Што значи дека ќе имате повеќе пари во првиот дел од годината отколку во вториот дел.

БИК

Јупитер, планетата на среќата, на 26 мај влегува во вашата втора куќа и ви носи можност да се збогатите. Парите ќе ви останат околу вас во вториот дел од 2024 година , но ќе мора да бидете поштедливи до мај.

БЛИЗНАЦИ

Вашите пет минути доаѓаат по 12 години, па затоа ве очекува среќа и финансиска благосостојба во вториот дел од 2024 година. Јупитер по 12 години влегува во вашиот знак и носи просперитет и успех на многу полиња.

РАК

Иако ви се чини дека долетавте во Новата 2024 година со многу трошоци, ситуацијата ќе стане постабилна по Божиќ. Во Новата година ве очекуваат сигурни приходи до мај 2024 година преку влијателни пријатели.

ЛАВ

Иако моментално сте финансиски незадоволни, претстојната година ви приреди изненадувања уште од мај. Ќе имате можност да ги зголемите приходите преку проект кој ќе го работите со пријателите. Среќата ќе биде на ваша страна во вториот дел од 2024 година .

ДЕВИЦА

Влеговте во Нова година, но имавте многу трошоци. Иако имате шанса да остварите добри контакти во странство и да ја зголемите заработката, годината што претстои ве предупредува дека треба да научите да штедите.

ВАГА

Плутон, владетелот на вашата втора куќа, влегува во Водолија на 21 јануари и носи можност за голема заработка. Вагите кои планираат да отворат објект за забава можат да профитираат. Иако во текот на јануари ќе имате многу трошоци, остатокот од годината е поволен.

СКОРПИЈА

Новата година може да започне со понуда за подобро платена работа. Покрај тоа, Јупитер во мај ви носи можност да добиете спонзорство или да го решите прашањето за наследството.

СТРЕЛЕЦ

Сатурн во Риби ве тера да штедите и да внимавате со парите. Ќе имате најмногу трошоци околу станот, но јануари е одличен месец да побарате покачување. Од мај ќе станете штедливи, па ќе ви биде потешко да задржите пари.

ЈАРЕЦ

Пред вас е година во која ќе доживеете голем финансиски пресврт, бидејќи Плутон ќе влезе во Водолија. Ќе можете да заработите големи пари од 2024 година бидејќи планетите ќе бидат на ваша страна.

РИБА

Со оглед на тоа што Сатурн е во вашиот знак, постојано имате впечаток дека парите ви се трошат и дека треба да заштедите. Во 2024 година имате можност од мај да профитирате преку недвижен имот, но дефинитивно ќе продолжите да штедите бидејќи Сатурн е во вашиот знак.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име