Дома Светски дестинации Отворен најпрекрасниот ресторан во Љубљана: Место каде секој агол е идеален за...

Отворен најпрекрасниот ресторан во Љубљана: Место каде секој агол е идеален за фотографирање

607
0

Отворен најпрекрасниот ресторан во Љубљана: Место каде секој агол е идеален за фотографирање
Главното прашање е – кого да земете со себе таму?

Wonderland , неодамна отворен во центарот на Љубљана, носи ново и фасцинантно гастрономско искуство кое сигурно ќе ве воодушеви. Овој ресторан и бар нуди неверојатно декорирани оброци во фантастичен амбиент, создавајќи незаборавни моменти кои долго ќе ги паметите.

Со својот уникатен и софистициран декор, земјата на чудата брзо стана социјален феномен, при што секој агол од ресторанот служи како совршена позадина за фотографиите на Инстаграм.

Сопствениците на ова магично место ја опишуваат Земјата на чудата како бегство од секојдневниот живот, поканувајќи ве во светот на имагинацијата каде што грижите исчезнуваат. Амбиентот на ресторанот е направен за оние кои сакаат разиграност и креативност.

https://www.instagram.com/p/C0RxxwoIb54/?igshid=MzRlODBiNWFlZA==

Земјата на чудата не е само ресторан, туку искуство кое ве води на патување низ светот на бајките. Понудата вклучува имагинативни оброци во текот на денот, од целодневен бранч до вечерни коктели. Фантастичниот ентериер на ресторанот, збогатен со интерактивни елементи и фото штанд, го прави уникатен во Љубљана.

Таваните и ѕидовите на ресторанот се преплавени со вештачки цветни аранжмани, додека скулптурите и дрвјата создаваат атмосфера што го одзема здивот.
Главното прашање е – кого да понесете со себе на патување во Словенија?

https://www.instagram.com/reel/C0O2uoNNBpH/?igshid=MzRlODBiNWFlZA==

Фото: Инстаграм

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име