Дома Здравје ОД 90 КИЛОГРАМ ДОЈДОВ НА 65! ОДЛИЧЕН КОКТЕЛ ЗА СЛАБЕЕЊЕ!

ОД 90 КИЛОГРАМ ДОЈДОВ НА 65! ОДЛИЧЕН КОКТЕЛ ЗА СЛАБЕЕЊЕ!

921
0

ОД 90 КИЛОГРАМ ДОЈДОВ НА 65! ОДЛИЧЕН КОКТЕЛ ЗА СЛАБЕЕЊЕ!

Целокупниот план за слабеење е прилично едноставен! Неопходно е да се зголеми количината на протеинска храна во исхраната – потпирајте се на јајца, месо, риба и млечни производи. Треба да се избегнува леб, шеќер и рафинирани јаглехидрати. Треба да пиете многу вода. Но, постои уште еден важен улов.

За слабеењето да биде лесно и да не му наштети на телото, телото мора целосно да се исчисти од токсините. Во овој случај, цревата треба да работат добро!
Овој шејк богат со влакна ќе помогне да се подобри движењето на дебелото црево и да се забрза губењето на тежината. Пијте го секое утро за појадок и за неколку дена ќе забележите колку подобро се чувствувате! Ваквите напитоци за слабеење се богатство, ве советувам да се сетите на рецептот …

КОКТЕЛ ЗА СЛАБЕЕЊЕ

СОСТОЈКИ:
1 лажица кефир со малку маснотии
2 лажици трици (може да се заменат со овес, мелено во блендер)
1 лажица ленено брашно (семето од лен може да се меле во блендер)
1 лажичка какао во прав
6-7 парчиња суви сливи
прстофат цимет
50 мл топла вода

ПОДГОТОВКА:
Истурете ги сливите со врела вода и оставете ги да набабруваат неколку минути.
Потоа измешајте кефир со трици или овесна каша, ленено брашно, цимет и какао во прав.

Сомелете ги сливите со блендер во хомогена маса. За да го направите коктелот посладок, на сувите сливи можете да додадете 1 урма.

Измешајте суво овошје со кефир! Добро измешајте. Коктелот е подготвен!
Изгледа толку едноставен рецепт! Но, каква голема придобивка му носи на организмот… Со редовно консумирање суви сливи, функцијата на цревата се нормализира поради високата содржина на влакна, фосфор, цинк и магнезиум во секое сушено овошје.

Неверојатно откритие: сувите сливи помагаат во намалување на апетитот и желбата за слатки, содржат пепел и сорбитол кои имаат способност да ги отстрануваат токсините! Ако ги следите нашите препораки и воведете сливи во вашата секојдневна исхрана, губењето на тежината ќе се случи природно.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име