Дома Здравје ОВОЈ СОК „ВЕ ВРАЌА ВО ЖИВОТ“: Задолжително направете го, за 2 минути...

ОВОЈ СОК „ВЕ ВРАЌА ВО ЖИВОТ“: Задолжително направете го, за 2 минути ќе ви го опорави ЦЕЛИОТ ОРГАНИЗАМ

17140
0

ОВОЈ СОК „ВЕ ВРАЌА ВО ЖИВОТ“: Задолжително направете го, за 2 минути ќе ви го опорави ЦЕЛИОТ ОРГАНИЗАМ

Тоа е сок од цвекло и морков, а ако ви се гади само размислувајќи за комбинацијата на овие две намирници во течна форма, не сте единствените.

Иако сите велат дека има ужасен вкус, никој не престанал да го пие бидејќи резултатите се фантастични.

Велат дека буквално воскреснува од мртвите – и не е само за оние со здравствени проблеми!

Ако се чувствувате уморни, немате енергија и сте депресивни, можеби овој здрав сок е токму она што ви треба.

Се подготвува многу едноставно.

Неопходно е:

1 кг цвекло

1 лимон

1/2 килограм моркови

3 портокали

3 јаболка

1 килограм мед

Подготовка:

Едноставно исчистете ги сите состојки и ставете ги во блендер. Ќе добиете црвеникав сок, кој потоа можете да го поделите во шишиња (или тегли, бидејќи идеално не треба да биде во пластика) и да го чувате во фрижидер. Сокот најдобри резултати дава ако се пие наутро, на празен стомак и само половина чаша.

Доколку овој сок го пиете секој ден, за само десет дена ќе почувствувате неверојатна промена во однос на енергијата и расположението.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име