Дома Здравје Овој пијалок е семоќен, го забрзува варењето и ги топи и најтврдокорните...

Овој пијалок е семоќен, го забрзува варењето и ги топи и најтврдокорните масти (рецепт)

5874
0

Овој пијалок е семоќен, го забрзува варењето и ги топи и најтврдокорните масти (рецепт)

Доколку сакате да го забрзате метаболизмот и да ослабете, постои решение. Следете ги малите упатства.

Не јадете ништо неколку часа пред спиење и подгответе пијалок непосредно пред спиење.

Компоненти:

половина исцеден лимон

една лажичка сечкан магдонос

една лажичка јаболков оцет

лажичка чиа семе

два и пол децилитри вода.

Подготовка:

Измешајте ги состојките во вода. Ако не ви се допаѓа вкусот, можете да додадете една лажичка мед.

Со овој напиток побрзо ќе ослабете, а нема да бидете надуени и отечени. Би било добро да го пиете овој пијалок наместо вечера.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име