Дома Живот Ова се најбездушните хороскопски знаци! Астролозите објаснуваат и зошто

Ова се најбездушните хороскопски знаци! Астролозите објаснуваат и зошто

14087
0

Ова се најбездушните хороскопски знаци! Астролозите објаснуваат и зошто

Ним не им е грижа колку напорно сте се труделе во нешто; ако не е направено по нивно, не е во ред. Дали препознавате за кој знак станува збор?

Иако е можно овие поединци да имаат лош ден или недела, нивната затворена и злобна природа може да биде поврзана со нивниот хороскоп , велат астролозите. Во продолжение дознајте кои се најбезобразните знаци во Зодијакот, од малку груби до искрени сурови.

Водолија

Водолиите ја усовршија уметноста да не се грижите. Познати по нивните „извонредни“ ставови и настрана однесување, не им е грижа дали ви се допаѓаат или не.

Водолиите се прилично отуѓени и сами

– Сакаат поинаку од другите, а ако не сте во нивната блиска околина, без проблем ве игнорираат и ве гледаат студено, навидум без причина – објаснува астрологот Стина Гарбис.

Јарец

Својата решеност ја фокусираат на остварување на своите амбиции, поради што понекогаш може да изгледаат бездушно – вели Бела Нгујен, колумнист за астрологија за магазинот Indielogy.

Управувани од Сатурн, планетата на дисциплина и структура, тешко им е да им дозволат на другите да ја преземат контролата и можат да бидат груби ако не го добијат резултатот што го сакаат.

– Нема да ги штедат своите чувства и ќе го кажат тоа што го мислат – забележува Гарбис.

Близнаци

Гарбис истакнува дека бидејќи Близнаците сакаат да зборуваат и сакаат да бидат вклучени во секој разговор, тие имаат тенденција да зборуваат без размислување:

Меркур владее со Близнаците

  • Можат да кажат некои прилично навредливи работи, кои не можат или не сакаат да ги вратат подоцна.

Астрологот Џил Лофтис додава дека тие „живеат во свет на свои правила и реалности“. Според нивното мислење, ако нешто не е во ред, проблемот е во вас, а не во нив.

Овен

Како прв знак на зодијакот, Овенот е роден лидер. Често е толку фокусиран на себе и на тоа како најдобро може да ги постигне своите цели што заборава на чувствата на другите луѓе. Астролозите велат дека Овните се многу страствени и можат да бидат „себични, импулсивни и арогантни“.

Со нив владее и Марс, планетата на акцијата, па Гарбис вели дека најверојатно ќе се расправаат со вас без причина.

  • Тешко им е да ги задржат своите зборови и знаат да бидат прилично злобни – вели таа.

Шкорпија

Скорпијата, комплексен воден знак на остар интелект, е исклучително ладен и затворен. Тишината и сарказмот се вообичаени оружја во нивниот арсенал и тој нема проблем да ги користи.

Не се качувај на нејзината опашка

  • Познати се по својата жестокост, никогаш нема да заборават ако сте ги прекрстиле и можат да бидат одмаздољубиви и деструктивни ако сметаат дека тоа е потребно – вели Шмит, а пишува Best Life.

Девица

Девиците се многу осудувачки и немаат проблем да ги посочат туѓите маани. Ним не им е грижа колку напорно сте се труделе во нешто; ако не е направено по нивно, не е во ред.

Како што објаснува Гарбис, тие на работите гледаат логично, никогаш емоционално, поради што не се во состојба да сфатат „одредени знаци“ за тоа како некој се чувствува.

  • Девиците лесно и брзо можат да ја прекинат врската, без никакви проблеми и без да гледаат назад – додава тој

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име