Дома Здравје НЕ ИГНОРИРАЈТЕ: Само една голтка од ова секое утро и црниот дроб...

НЕ ИГНОРИРАЈТЕ: Само една голтка од ова секое утро и црниот дроб ќе ви пукне од здравје

6997
0

НЕ ИГНОРИРАЈТЕ: Само една голтка од ова секое утро и црниот дроб ќе ви пукне од здравје

Овој „коктел“ можете да го подготвувате цел живот, бидејќи и двете состојки се вообичаена секојдневна храна. По еден месец ќе ги почувствувате промените. Вашиот изглед ќе се подобри, темните кругови под очите ќе исчезнат, тенот ќе стане свеж, а изгледот подмладен. Ќе заборавите на дигестивните проблеми, ќе се чувствувате здрави и полни со енергија.

Црниот дроб има улога на фабрика за крв во нашето тело. Учествува во процесот на обновување на крвта. Помага и за зајакнување и стимулирање на варењето во телото. Исто така ја чисти крвта и ги отстранува сите токсини и нечистотии од неа.

Користете го овој трик за да препознаете дали маслиновото масло е квалитетно

Можеме да заклучиме дека чистиот црн дроб носи здравје, виталност, енергија, убав изглед и добро расположение.

Најдобар начин да го спречите здравјето на црниот дроб е секојдневно да го чистите – секое утро на празен стомак пијте по една лажица маслиново масло измешано со лажица сок од лимон. После тоа, можете да уживате во појадокот.

Овој „коктел“ можете да го подготвувате цел живот, бидејќи и двете состојки се вообичаена секојдневна храна.

По еден месец ќе ги почувствувате промените. Вашиот изглед ќе се подобри, темните кругови под очите ќе исчезнат, тенот ќе стане свеж, а изгледот подмладен.

Цревата ќе работат како часовник, ќе заборавите на запек и дигестивни проблеми. Ќе се чувствувате здрави со многу енергија.

Маслиновото масло, како ниеден друг производ, помага да се отворат каналите на црниот дроб и жолчното кесе. Жолчката е активен учесник во процесот на варење кој ја забрзува работата на вашите црева.

Лимонот и брусницата имаат ист ефект врз варењето. Чувајте го на собна температура.

Може и во фрижидер, но на ниски температури се заматува. Сепак, тоа нема ефект врз неговите својства.

Корисните својства на лимонот се добро познати на сите. Прво, лимонот е одличен извор на витамин Ц. Второ, ефикасно ги чисти крвните садови од наслагите на холестерол и придонесува за чистење на црниот дроб

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име