Дома Твој готвач Нешто поинакво: Брзи колачи со сирење

Нешто поинакво: Брзи колачи со сирење

836
0


Ова се веројатно најбрзите солени колачи во кои ќе уживате за само 30 минути.

Состојки
200 гр свежо сирење
100 гр рендана гауда
1 јајце
150 гр брашно
0,5 прашок за пециво
сол, бибер, магдонос
јајце и сусам за премачкување и посипување

Подготовка:

Замесете тесто
Месете го тестото, одвојте еднакви топчиња кои малку ќе ги израмните и ќе направите дупка во средината.
Печете. Ставете ги на плех обложен со хартија за печење. Премачкајте со изматено јајце, посипете сусам и печете на 180 степени 20 минути.

Претходна објаваДомашен чај за исфрлување на вишокот течности од телото
Следна објаваПрестанете да пушите цигари со овие 10 видови храна

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име