Дома Живот НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: Од 30 октомври до 5 ноември 2023 година!

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: Од 30 октомври до 5 ноември 2023 година!

1107
0

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: Од 30 октомври до 5 ноември 2023 година!
Прочитајте го неделниот хороскоп од 30 октомври до 5 ноември 2023 година и дознајте што ви кажуваат ѕвездите кога станува збор за љубовта, работата и здравјето!

ОВЕН
Неделниот хороскоп од 30 октомври до 5 ноември 2023 година ви носи нови познанства и врски. На работа ќе можете да оставите позитивен впечаток. Вашите напори ќе се исплатат, но не се занесувајте премногу. Инвестирајте во себе повеќе отколку во другите. Во љубовта сте несигурни во врската што ја имате. Време е да разговарате и да ги решите сомнежите. Движете се повеќе. Можна е болка во ‘рбетот. Вашите најдобри денови ќе бидат вторник и сабота.

БИК
Оваа недела ѕвездите ви велат да бидете поорганизирани и попредвидливи. Ве чекаат толку многу обврски, затоа подгответе се на време. Обидете се да не им давате ветувања на другите што не можете да ги исполните. Слободните Бикови уживаат во вниманието, сè уште не сте подготвени за ништо повеќе. Зафатен со чекање за разрешување на сомнежите. Вашите најдобри денови ќе бидат понеделник и среда.

БЛИЗНАЦИ

Ве очекуваат големи промени на деловен и љубовен план. Можно е да размислувате за дополнителна заработка и понуди. Сакате повеќе да се движите и да имате значење. Вие сте на вистинскиот пат! Во љубовта слободните размислуваат за врска, додека зафатените доаѓаат на раскрсница. Размислете внимателно. Добијте повеќе витамини! Вашите најдобри денови ќе бидат четврток и недела.

РАК

Почетокот на неделата е напорен, ќе се занимавате и со туѓи работи и ќе ги изострите нервите. Избегнувајте да се задолжувате, не е поволен период. Можна е покана за кратко патување. Зошто да не? Ќе уживате во одмор од стрес. Партнерот не ве разбира, се чини дека немате поддршка. Не го премолчувајте вашето незадоволство, туку зборувајте за тоа отворено. Тие се слободни и желни за нова авантура. Вашите најдобри денови ќе бидат вторник и петок.

ЛАВ

Сакате да направите толку многу, но самите знаете дека не можете да се дуплирате себеси. Обидете се да делегирате должности и одговорности. Обрнете внимание на трансакциите и документите за потпишување. може да навлезе грешка. Во љубовта сè си оди по својот тек. Зафатените уживаат во љубовта, додека слободните ќе запознаат интересна душа или можеби дури и сродна душа. Вежбајте повеќе! Вашите најдобри денови ќе бидат сабота и недела.

ДЕВИЦА

Зголемена нервоза и импулсивност на почетокот на неделата. Треба да се опкружите со позитивни луѓе. Ќе уживате во физичка активност и дружење. Внимавајте на финансиите и потрудете се да не навлегувате во непотребни долгови. Во љубовта бидете директни и сожалливи. Другата страна не може да ви ги чита мислите. Можна е болка од претходни повреди. Вашите најдобри денови ќе бидат понеделник и петок.

ВАГА

Неделниот хороскоп од 30 октомври до 5 ноември 2023 година ви носи нови сознанија и расудување. Ќе откриете што навистина сакате и што ви треба и во бизнисот и во љубовта. Обрнете внимание во сообраќајот. Можни се проблеми со законот или документацијата. Слободните Ваги ќе сакаат да се смират, додека зафатените наидуваат на мали несогласувања. Потпрете се на трпение и компромис. Вашите најдобри денови ќе бидат четврток и недела.

СКОРПИЈА
Оваа недела ќе сакате да се изолирате од сите. Тоа не е добра идеја со оглед на тоа дека имате многу обврски и контакти со луѓе кои ве чекаат. Би било добро повеќе да се потпирате на себе и на својата интуиција, а помалку на туѓите мислења. Во љубовта очекувајте повеќе отколку што треба. Бидете реални! Вашите најдобри денови ќе бидат петок и сабота.

СТРЕЛЕЦ

Подгответе се за напорна и напорна недела. Особено под притисок ќе бидат оние кои имаат приватен бизнис или се на раководни позиции. Бидете упорни бидејќи на крајот на неделата ве очекува поволен период. Можно е и помало патување и уживање со саканата личност. Обрнете внимание на крвниот притисок. Вашите најдобри денови ќе бидат среда и сабота.

ЈАРЕЦ

На почетокот на неделата погрижете се да направите се на време за да не ви стигнат обврските за викенд. Задоволни сте со тоа каде сте во моментов, но сепак копнеете по промени. Добро размислете што навистина ви недостасува во љубовта, и што очекувате од партнерот. Вашите најдобри денови ќе бидат понеделник и вторник.

ВОДОЛИЈА

Имате чувство дека ве следат сенки од минатото. Можно е да запознаете личност која некогаш ви била важна. На деловното поле, обидете се да не ја присилувате само вашата страна на приказната. Во спротивно, може да доживеете непријатности. Љубовта е на последното место за вас во моментов. Вашите најдобри денови ќе бидат петок и недела.

РИБА

Неделниот хороскоп од 30 октомври до 5 ноември 2023 година ве предупредува да не се брзате со деловните одлуки. Може да направите долгорочни грешки. Потпрете се на блиски луѓе. Некому ќе му треба вашата помош во средината на неделата. Можно е и пократко патување во странство, паметно управувајте со парите, ќе ви требаат. На љубовно поле тежнеете кон компромис и разбирање. Можни се проблеми со варењето и стомакот! Вашите најдобри денови ќе бидат среда и четврток.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име