Дома Живот Неделен хороскоп од 28 август до 3 септември. 2023 година!

Неделен хороскоп од 28 август до 3 септември. 2023 година!

1154
0

Неделен хороскоп од 28 август до 3 септември. 2023 година!

ОВЕН:

Љубов:

Накратко, веројатно ќе имате нови и интензивни искуства со партнерот, што ќе ви даде можност да развиете интензитет, пожртвуваност и благородност. Многу е веројатно дека сега посакувате свеж воздух, патување или спортска активност со вашиот придружник за да создадете чувство дека сте потопени во авантуристичка средина.

Кариера:

Вашите вредности и вашите ставови за парите и материјалната сигурност поминуваат низ длабоко прочистување во овој период. Може да станете опседнати со постигнување целосна контрола над вашиот свет преку финансиски средства или да отидете во крајности за да постигнете материјална сигурност.

Совет:

Соработувајте со околината за да победите и/или да успеете.

БИК:

Љубов:

Партнерот ќе ви помогне да бидете поумерени, избалансирани и фер, што несомнено ќе ви ги зголеми шансите за успех. Ваквото усогласување на цели меѓу вас двајцата ќе ве направи посреќни како пар, а во исто време секој од вас ќе биде поуспешен во својата професија и по правило во секојдневниот свет.

Кариера:

Формулирањето или разјаснувањето на границите, донесувањето одлуки за тоа кој и што да вклучите или исклучите, а можеби и пореално, сега се теми во вашите општествени и професионални односи. На пример, може да станете попосветен член на заедница, тим или група, можеби преземајќи поформална улога или поголема одговорност.

Совет:

Новата средина повлекува нови правила на изразување.

БЛИЗНАЦИ:

Љубов:

Вашиот придружник може да биде изнервиран затоа што премногу го туркате темпото на работи што навистина ве засегаат и двајцата. Така, може да се случи да покренете иницијатива без доволно да сметате на него/неа. И како последица на тоа, вашиот придружник може да биде оптоварен со дел од работата за која сте одговорни.

Кариера:

Немирот и љубопитноста може да ве наведат да ги истражувате и цените аспектите од вашата непосредна околина кои досега сте ги занемарувале. Оние кои се во близина и лесно достапни – можеби сосед, роднина или пријателска личност што повремено ја гледате во секојдневниот живот – можат да ви понудат прекрасна можност или подарок.

Совет:

Неочекувано.

РАК:

Љубов:

Ова е исто така добро време да ги извадите на виделина елементите од вашето детство и адолесценција кои можеби сè уште се активни во вашата потсвест, следејќи психолошки искуства кои сè уште не се добро асимилирани.

Кариера:

Во тоа време се случуваат неверојатни промени во начинот на кој се однесувате со другите, сликата што ја проектирате кон светот, дури и вашиот физички изглед. Може да поминете низ низа „преработки“ додека пробувате различни верзии и излегувате надвор од очекувањата на општеството или другите луѓе од вас.

Совет:

Се пишуваат нови правила на игра, треба да ги следите ако сакате да бидете актуелни.

ЛАВ:

Љубов:

Ќе се чувствувате покомпетентни отворено да ги изразувате вашите ментални и емоционални состојби, поради што ќе бидете подиректни и спонтани во вашите сентиментални односи и особено со семејството. Ако сте обично срамежливи, ова е добро време да ја искористите вашата емоционална предност, самодоверба и директно изразување на вашите емоционални состојби.

Кариера:

Овој период е последната фаза од големиот циклус на вашиот живот, време на завршување, завршување и решавање на секоја незавршена работа што може да ви се најде на патот. Школката на вашиот стар живот пука и можеби ќе ви треба повеќе време во осаменост или далеку од вашите вообичаени активности за да се прегрупирате, да го сварите она што поминало и да заздравите.

Совет:

Ако ви се допаѓа некој ваш близок, покажете го вашиот интерес на јасен начин.

ДЕВИЦА:

Љубов:

Од сетилна гледна точка, сега ќе имате интензивни емоции и сензации, но исто така треба да знаете како правилно да ги пренесете, мотивирате и изразите со партнерот. Интензивната комуникација со вашиот придружник е од витално значење за да ја одржите вашата врска на соодветно ниво на квалитет.

Кариера:

Сакате да ги правите другите среќни и да бидете опкружени со топли и позитивни чувства. Ако сте минале низ тешко финансиско време, ќе заборавите на тоа за момент и ќе направите нешто за да го воодушевите и развеселите вашето срце. Ова е одлично време да планирате релаксирачки одмор или друштвени прилики, да се проширите социјално, да упатувате покани до луѓе кои уживате или сакате подобро да ги знаете.

Совет:

Обидете се со медитација за да го смирите вашиот ум.

ВАГА:

Љубов:

Ако не сте поврзани со никого, можеби ќе можете да сретнете некој важен кој ќе ги подобри вашите идеи за светот и животот на некој социјален или културен настан или на уметнички или интелектуален состанок. Сега сигурно има можности за романса, а ова на почетокот може да ви изгледа како идеален партнер.


Кариера:

Ова може да биде многу добро време да научите за духовните принципи на парите и како да ги примените во ваша финансиска корист. „Гуру за пари“ со високи принципи и подлабоко разбирање за тоа како да создадете фискална благосостојба може да ви помогне да постигнете поголема слобода во оваа арена. Бидете подготвени да направите промени и одржувајте ги вашите очекувања разумни.

Совет:

Подобра среќа од вообичаено.

СКОРПИЈА:

Љубов:

Значи, ако дозволите вашиот инстинкт на задоволство да ве контролира, нема да имате можност да се опуштите, да уживате и да ја проширите врската со партнерот. Наместо тоа, постои чувство на вакуум кога личните сетилни енергии се насочени само кон физичко задоволување.

Кариера:

Би било лесно да ги пропуштите можностите од ова време, бидејќи тие не се гламурозни или многу возбудливи. Дајте си заслуга што се применивте, ја завршивте работата и правите вистински напредок кон вашиот идеал. Можеби ќе сакате да најдете нова толпа – или барем сојузник или двајца за да ги поддржите вашите напори.

Совет:

Почестете се со некои материјални работи, тоа ќе ви ја зголеми самодовербата.

СТРЕЛЕЦ:

Љубов:
Го гледате светот низ розови очила и не дозволувате да се уверите во спротивното.Уживајте во тоа чувство бидејќи ќе ви биде доста задишан и реалноста ќе влезе на голема врата. Падот ќе биде болен, но барем малку уживавте во него максимално.

Кариера:

Вашата секојдневна работа – и она што го работите и како го правите – ќе биде ревидирана во овој период, можеби радикално. Импулсот е кон поголема слобода и независност. Можете да одите хонорарци, да носите повеќе од вашиот личен стил и идеи на работното место или да работите на неконвенционален начин, комбинирајќи ги вашите различни вештини, идиосинкразии и интереси за да заработите одржлив живот.

Совет:

Мали здравствени проблеми.

ЈАРЕЦ:

Љубов:

Оригиналноста сега е вашата главна тема. Дури и ако она што го пробувате на некој друг му изгледа примитивно, за вас ќе биде возбудливо и смело и треба да ставите личен печат на тоа. Пред сè, слободата и разиграноста мора да бидат во срцето на тоа. Се е до процесот, а не до производот!

Кариера:

Може да се појави преосетливост и огорченост. Повеќе од сè друго, опуштеноста и менталната неутралност се важни за објективно да се гледаат работите. Ако со некого во минатото сте насобрале мали непријателства или недоразбирања, многу е можно одеднаш се да излезе на виделина.

Совет:

Луѓето можат да дојдат кај вас за совет и совет затоа што изгледате зрели и сигурни во вашата гледна точка.

ВОДОЛИЈА:

Љубов:

Накратко, ќе се изразите со јасни, директни и дефинирани емоции, знаејќи да ја комбинирате личната слобода со одговорноста кон семејството или најблиските. Сè на сè, тоа ќе биде фаза во која вашите емоционални и психолошки искуства ќе бидат збогатени, свесни, исполнети со живот и многу витални.

Кариера:

Работата што ја работите, секојдневните рутини и/или односот со соработниците или другите во вашата работна средина може целосно да се сменат во текот на оваа недела. Ова може да биде резултат на привлечни околности, смрт или целосно преструктуирање на полето или компанијата во која се наоѓате.

Совет:

Некој интересен за вас ве кани на пијачка, излезете.

РИБИ:

Љубов:

Сензуално, сега сте склони да бидете многу страсни, спонтани и жестоки во изразувањето на вашите емоции, што ќе го зголеми нивото на размена на енергија помеѓу вас и вашиот придружник. Ова создава поголема внатрешна сигурност кај вас, како и кај вашиот партнер и поголема способност да се соочите со секојдневните околности.

Кариера:

Ова може да биде просперитетен период за вас, особено кога добрата волја и новите потфати што можеби сте ги започнале во последната година почнуваат да вродуваат со плод. Фокусот е на проширување на вашата материјална сигурност, како и уживање во пари и материјална благосостојба.Инвестициите можат да бидат многу профитабилни се додека не ја фрлате сета претпазливост на ветрот. Комбинирајте ја вербата и интуицијата за финансиските трендови со мерка на претпазливост и очекувајте позитивни награди.

Совет:

Не чекај другите да го направат првиот потег, оди прво, немаш што да изгубиш.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име