Дома Живот НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП ОД 27 НОЕМВРИ ДО 2 ДЕКЕМВРИ: Близнаците во тајна романса,...

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП ОД 27 НОЕМВРИ ДО 2 ДЕКЕМВРИ: Близнаците во тајна романса, Лавот да внимава на непријатност со колегата, а Рибите да се расправаат

9569
0

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП ОД 27 НОЕМВРИ ДО 2 ДЕКЕМВРИ: Близнаците во тајна романса, Лавот да внимава на непријатност со колегата, а Рибите да се расправаат

ДОЗНАЈТЕ што предвидува вашиот неделен хороскоп за неделата што претстои, од 27 ноември до 2 декември, што ве очекува на работа, во љубовта, дали ќе се разбирате со семејството, како ќе ве служи здравјето.

Овен (21. 3 – 20. 4)
Работа Нагласувањето на знакот Стрелец, во кој се наоѓа и вашиот владетел Марс, симбол на иницијатива, ви носи контакти со странци и патувања, доколку се занимавате со туризам, маркетинг, адвокатска пракса, предавање. Планетата на бизнисот, Меркур, влегува во вашето поле на кариера на 1-ви декември и ви носи пари преку интелектуални и јавни активности, како и креативно изразување.


Љубов Во време на полна месечина, на 27 ноември, самецот Овен може да сретне млад човек на пат, на предавање, на семинар. Позицијата на Венера, владетелот на вашиот емотивен живот, на почетокот на периодот ви носи запознавање со Вагата, преку Интернет. Околу 2 декември можно е да заминете на заедничко патување со брачниот другар.

Здравје Промени во расположението.


Бик (21. 4 – 21. 5)
Бизнис Многу планети во астролошката куќа на финансиите, вклучувајќи го и Сонцето, симболот на успехот, ви носат пари преку договори со луѓе од странство. По 1 декември, кога Меркур, владетелот на вашиот бизнис, влегува во Јарец, уметниците постигнуваат договори за профитабилни проекти. Аспектот на Уран во вашиот знак и вашиот владетел Венера, симболот на парите, најавува извонредни трошоци.

Љубов Иако аспектите на Марс и Плутон, кои управуваат со вашите партнерски односи, имаат поволно влијание врз вашиот емотивен живот, вашата сакана не може да ја сокрие својата љубомора. Полната месечина на 27 ноември им носи на слободните Бикови запознавање со помлада личност преку работа. Околу 29 ноември ќе се сретнете со Рак.

Здравје Избегнувајте зачинета и мрсна храна.


Близнаци (22. 5 – 21. 6)
Работата на Сонцето во астролошкото поле на партнерските односи на квадрат со Сатурн на полето на кариерата негативно влијае на односот со претпоставените. Преку контакти со странци, во средината на периодот пристигнуваат пари за Близнаците кои се занимаваат со креативни занимања или спорт. Вашиот владетел Меркур влегува во Јарец на 1-ви декември и ќе ви донесе успех доколку вашата професија носи одреден ризик.

Љубовта Марс, планетата на страста во огнениот Стрелец, го прави вашиот емотивен живот повозбудлив. Во времето на полна месечина во вашиот знак на 27 ноември, може да се открие тајна романса со личност која ја познавате преку работа. Брачниот или долгорочниот партнер има тенденција да ги драматизира и преувеличува проблемите.

Опасност по здравјето во сообраќајот.


Рак (22. 6 – 22. 7)
Работете Сонцето, кое владее со вашиот бизнис, формира квадрат со Сатурн, симболот на ограничувањата, па затоа вашиот деловен партнер се обидува да ви ги наметне своите услови. Треба да покажете поголема толеранција кон вашите соработници. Меркур, планетата на комуникацијата, влегува во Јарец на 1 декември, кога ќе можете да дознаете информации кои можат да ви бидат корисни.

Љубов За време на полна месечина во астролошката куќа на тајните на 27 ноември, можете да сретнете стара симпатија. Поради тензичните аспекти на владетелот на партнерските односи, во првата половина од периодот саканата личност може да биде склона кон расправии. На крајот на неделата можете да сретнете некој кој ќе молчи дека е зафатен.

Здравје Пазете се од инфекции.


Лав (23. 7 – 22. 8)
Работа Нагласената астролошка куќа на креативноста, каде што вашиот владетел е Сонцето, симбол на угледот, во текот на целиот период носи инспирација за уметниците и мотивација за спортистите. На 1 декември Меркур, владетелот на вашите работи и планови, влегува во Јарец и прави напнат аспект со Нептун, планетата на заблуди и измами, што може да доведе до непријатна ситуација со соработник.

Љубов Спојот на Венера и Уран, владетелот на партнерските односи, носи изненадувања и пресврти во љубовта за ослободување на Лавовите. Во времето на полна месечина во куќата на општествениот живот, на 27 ноември, можно е запознавање со личност која често патува по работа. Оженет или долгогодишен партнер очекува поголемо внимание од вас.

Здравје Подложност на повреди во спортот.


Девица (23.8 – 22.9)
Бизнис Преполната четврта астролошка куќа го нагласува семејниот бизнис или некоја друга независна активност. Во средината на периодот можни се проблеми во справувањето со странците. Вашиот владетел, Меркур, влегува во Јарец на 1-ви декември, правејќи триго до Јупитер во Бик, што ви носи приходи преку градежни зделки и недвижнини. Внимавајте што потпишувате.

Љубов Поради положбата на Нептун, планетата на љубовниот занес, која владее со вашите партнерски односи, добивате покана за состанок од романтичен Бик. Полната месечина на 27 ноември ве прави емотивно ранливи и склони кон расправии со саканата личност. Кон крајот на неделата можни проблеми дома со постар член од семејството.

Здравје Подложност на повреди во домот.

Вага (23 септември – 22 октомври)
Деловното сонце, владетелот на вашите планови и контакти со странци, во знакот Стрелец, во текот на целиот период, ви носи можност да заминете на кратко патување, да се договорите за нов деловен аранжман, да запознаете роднина која не сте ја виделе. за долго време. Во време на полна месечина, која владее со вашата кариера, на 27 ноември, парите ви доаѓаат преку зделки за недвижнини. Слушајте го советот на Овенот.

Љубов Позицијата на Марс, симболот на страста, која управува со вашите партнерски односи, ви носи нови состаноци и познанства на патувања, семинари или предавања. Поради аспектите на Уран, владетелот на вашиот љубовен живот, во втората половина од неделата можни раскинувања или разделби од саканата личност, поради повисока сила.

Здравје Променете го начинот на кој јадете.


Шкорпија (23 октомври – 22 ноември)
Бизнис Вашиот владетел, Марс, планетата на акцијата, транзитира низ астролошката куќа на работата, поттикнувајќи ја вашата амбиција и ентузијазам. Меркур, кој владее со вашите финансии, влегува во Јарецот на 1-ви декември и ви носи зголемен приход преку интелектуална работа и работни места кои бараат прецизност и внимателност. На крајот на неделата посветете повеќе внимание на документите што ги потпишувате.

Љубов Во време на полна месечина, на 27 ноември, можете да запознаете некого преку интернет, но и да се заинтересирате повеќе за личноста што ја познавате преку деловните контакти. Позицијата на Венера, владетел на партнерските односи, во втората половина од периодот ви носи заладување на односите со бракот или долгогодишниот партнер.

Здравје Подложност на инфекции.

Стрелец (23 ноември – 21 декември)
Бизнис Планетите на успехот и акцијата, Сонцето и Марс во вашиот знак, ви носат наплив на енергија и ентузијазам, па во овој период ќе имате можност повеќе да патувате, да склучувате договори со странци и да се усовршувате професионално. Полната месечина на почетокот на периодот ве прави подготвени да се истакнете во областите поврзани со медиумите, јавните активности, правото, дипломатијата.

Љубов Со три планети во астролошкото поле на личноста, секако сте тренди знак, сакан и популарен во општеството, особено од спротивниот пол. Поради положбата на Меркур, владетел на вашата врска со партнерот, која влегува во Јарец на 1 декември, интерес за вас покажува помлада личност од работа. Овенот испраќа покана за запознавање.

Здравје Подложност на повреди, особено во спортот.


Јарец (22 декември – 20 јануари)
Бизнис Вашиот владетел Сатурн, планетата на амбициите, формира предизвикувачки аспект со Сонцето во астролошкото поле на ограничување, како и инспирација, што може да одложи некои договори. Од друга страна, секстил со Плутон во вашиот знак им носи мотивација за успех на уметниците, научниците, спортистите. Кон крајот на неделата можни се вонредни трошоци. Избегнувајте да земате заеми.

Љубов За време на полна месечина на 27 ноември можни се дискусии со помладите членови на семејството и љубовниот партнер. Транзитот на Меркур над вашиот знак, по 1 декември, навестува можност за контакт со личност која живее во друг град. На крајот на неделата, брачниот другар покажува знаци на љубомора и посесивност.

Здравје Променете го начинот на кој јадете.

Водолија (21. 1 – 19. 2)
Работа Мноштво планети на полето на неочекувани околности влијаат на промената на вашите планови, особено ако работите во медиумите, туризмот или сте ангажирани во некој важен социјален проект. Меркур, владетелот на вашите финансии, на 1-ви декември влегува во полето на тајните и ви носи профит преку споредните бизниси. Можни се недоразбирања со соработниците, соседите, роднините.

Љубов Владетелот на партнерските односи, Сонцето, го преминува полето на општествениот живот, што навестува можност за запознавање нови, интересни луѓе преку пријателите. Во време на полна месечина, 27 ноември, средба со уметникот, но и некој скандал. Саканата личност очекува да одвоите време за нив.

Здравје Ризик од повреда.


Риби (20. 2 – 20. 3)
Работа Три планети во астролошката куќа на кариерата прават напнати аспекти со Сатурн во вашиот знак, одложувајќи ја реализацијата на некои работи. Сепак, овој проблем ќе го решите благодарение на поддршката од еминентна личност. Позицијата на Марс во куќата на парите најавува можност за брза заработка преку деловни аранжмани со луѓе кои живеат во странство. Слушајте ги советите на Шкорпија и Јарец.

Љубовта Меркур, владетелот на партнерствата, на 1 декември влегува во куќата на неочекуваните околности, носејќи ви можност да заминете на кратко патување со саканата личност. Во време на полна месечина, 27 ноември, можна е дискусија со долгогодишен партнер. Слободне Рибе очекува тајна средба со странец.

Здравје Промени во расположението.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име