Дома Живот Неделен хороскоп од 1 до 7 април 2024 година: Откријте кои знаци...

Неделен хороскоп од 1 до 7 април 2024 година: Откријте кои знаци ќе успеат да го избегнат влијанието на Меркур ретрограден

11969
0

Неделен хороскоп од 1 до 7 април 2024 година: Откријте кои знаци ќе успеат да го избегнат влијанието на Меркур ретрограден

Дознајте што открива неделниот хороскоп од 1 до 7 април 2024 година за вашиот хороскопски знак

ОВЕН

На крајот на неделата за вас започнува нов циклус. Ви се нуди помош од Ѕвездите за да откриете се што ви треба за понатамошен успех. Држете ги очите отворени бидејќи големите вести инаку би можеле да ве изненадат. Подгответе се дека нема сè да помине како што треба, но треба да поминете низ период на самоспознавање за да можете да го издржите позитивниот интензитет на претстојниот период.

БИК

Поминувате низ процес. Дали го знаете тоа чувство кога сакате нешто толку многу, а потоа кога ќе се случи, тоа се претвора во разочарување? Само тоа може да ви се случи оваа недела. Не се разочарувајте, а доколку сте, слободно жалете се бидејќи тоа е дел од ова патување. Бидете подготвени за нови предизвици, а за да се подготвите што подобро, добар партнер за слушање и совет сега е Риба.

БЛИЗНАЦИ

Дали сте подготвени за влијанието на Меркур? На крајот на краиштата, вие најдобро го познавате, а оваа недела заедно со Девицата најмногу можевте да го почувствувате. Но, не грижете се, фактот дека во моментов сте во малку пад не значи ништо друго освен знак дека можете да одморите. Прифатете го предизвикот на Универзумот, се што е одложено, не испорачано, нерешено… обидете се за момент да го игнорирате. Понекогаш не можете да имате контрола и тоа е сосема во ред.

РАК

Додека другите се под влијание на ретроградниот Меркур, ѕвездите ви се смешкаат. Сè гледате пред другите, имате енергија, исполнети сте. Чувствувате пролет и почнувате да градите некои нови ситуации кои ќе го родат она кон што се стремите долго време. Подготвени сте дури и да го забрзате темпото. Но, што чекате? Тргнете се, сега.

ЛАВ

Очекувајте многу ретка, но навистина важна ситуација во животот. Моментот во кој конечно ќе видите јасно се што ве чека во иднина и како да го постигнете она по што копнеете. Ѕвездите ти се смешкаат. Одеднаш ќе имате чувство дека треба да направите нешто и иако ќе започнете со тоа, навидум непланирано; ве очекуваат неверојатни резултати.

ДЕВИЦА

Како и Близнаците, ќе бидете под влијание на Меркур, но тоа ќе се одрази на сосема поинаков начин за вас. Лилит владее со вашите емоции и никој што ви замерува поради тоа не е безбеден. Поминувате низ период на чистење, па добро е да ги прифатите овие реакции и да се запрашате од каде доаѓаат. Во исто време, имате можност да научите да се контролирате кога нешто ќе тргне наопаку.

ВАГА

Вашата интуиција ќе биде силна, а фазата на носталгично размислување ќе ви понуди многу инспирација. За да го избегнете влијанието на Меркур, поврзете се со личност од минатото која креативно влијае на вас. Бидете различни начини на размислување. Некој за кој секогаш мислевте дека е посебен. Овој период е важен за вашиот напредок, а секако доколку ги препознаете особеностите кои се наоѓаат во вас, но не знаете како самите да ги разбудите.

СКОРПИЈА

Како што сфаќате дека другите не се во можност целосно да ја разберат вашата визија и дека треба да се предадете на влијанијата на Меркур бидејќи не можете да промените сè одеднаш… во вас се будат страстите, особено романтичните . Можеби околу вас има лудило, но токму поради тоа е можно да ја пронајдете возбудата што ви недостасува.

СТРЕЛЕЦ

Доволно чудно, додека сите останати се борат со предизвиците, вие би можеле да ја поминете оваа недела неповредени, но само ако ја прифатите здодевноста како единствен безбеден исход. Поради високите тензии на кои може периодично да наидете, Ѕвездите сугерираат да ги игнорирате. Сакате да помогнете и тоа е во ред, но овој пат подобро да не. Секако ако никој не бара помош од вас. Уживајте во мирот.

ЈАРЕЦ

Имате среќа и ќе доживеете момент на реализација. Во вас ќе се разбудат креативните решенија. Ќе размислувате за иднината и ќе најдете начини да се подобрите. Вашата смиреност сега е на својот врв и имате можност да го сфатите она што другите воопшто не можат да го сфатат.

ВОДОЛИЈА

Во состојба сте целосно да ги игнорирате сите негативни вести бидејќи знаете дека не можете директно да влијаете на ништо освен на сопственото ментално и физичко здравје. Оваа недела функционирате во вашиот универзум и тоа ви дава заштита од сите неочекувани ситуации, конфликти и недоразбирања.

РИБА

Ве очекува многу успешна недела. Да, рековме дека Меркур е ретрограден, но не влијае на вас колку што би сакал. Дојдовте до одредени откритија и заклучоци во кои сте сосема сигурни. Затоа, зрачите со самодоверба и не давате шанса да навлезете во сомнеж. Не обрнувајте премногу внимание на луѓето кои не ве разбираат сега.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име