Дома Живот Неделен хороскоп за периодот од 18.09 до 24.09!

Неделен хороскоп за периодот од 18.09 до 24.09!

962
0

Неделен хороскоп за периодот од 18.09 до 24.09!

ОВЕН:

Љубов:

За вас, љубовта сега бара трпение, разбирање, а исто така и долгорочно планирање. Сакате да бидете романтични, но на стабилна и цврста основа. Затоа, разговорите со вашиот придружник често ќе се однесуваат на економската и професионалната иднина на двајцата. Сега сакате да го стабилизирате вашиот материјален живот во исто време со вашиот сентиментален живот.

Кариера:

Размислете во што сакате да инвестирате и каде вашите напори ќе дадат опипливи резултати. Зачувувањето и умереноста ви служат најдобро сега.

Совет:

Интересни настани оваа недела.

БИК:

Љубов:

Оваа секојдневна искрена размена во времето на одлучување во голема мера ќе ја зајакне довербата меѓу вас двајцата. Се ќе оди добро и ќе докажете дека како пар сте многу способни да решавате работи од големо значење, но и секојдневни работи.

Кариера:

Повеќе сте заинтересирани за сериозно друштво или правење нешто заедно со фокус и цел.Сега е нагласена вашата конзервативна, претпазлива, реална и безбедносно ориентирана страна. Позитивна нота, ги импресионирате другите како солидна и доверлива личност и можете да побарате соработка и помош од нив.

Совет:

Љубовни разочарувања оваа недела.

БЛИЗНАЦИ:

Љубов:

Сега треба да бидете инклузивни, чувствителни, почитувани и комуникативни со партнерот. Ако мислите дека некој близок ве навредил, ве изнервирал или на некој начин ги повредил вашите чувства, не ги драматизирајте работите и веднаш расчистувајте ги работите.

Кариера:

Одложувањата, разочарувањата или обесхрабрувачките средби со авторитетни личности, ментори или други во вашата област може да предизвикаат сериозна криза на доверба во овој момент. Ова не е време да го туркате напред или да го туркате вашиот случај, бидејќи значителен напредок е малку веројатен сега и може да претрпите неуспех или пораз.

Совет:

Евидентни се непланираните финансиски трошоци.

РАК:

Љубов:

Постои можност за создавање нови пријателства кои би можеле да прераснат во романса. Затоа, доколку не сте во врска со никого, ова би било добро време да стапите во контакт со некој кој би можел повторно да ја разгори вашата романса. Можете да ја запознаете таа личност на патување, во уметничка или културна средина или преку средба со пријатели.

Кариера:

Сега многу полесно може да се сменат старите навики, вкоренетите начини на поврзување со луѓето (особено со семејството или интимните кругови) и другите делови или вашиот живот што можеби сакате да ги промените. Имате помал отпор да ги направите овие промени и помалку сте приврзани да ги одржувате работите онака како што биле.

Совет:

Не плашете се од промени.

ЛАВ:

Љубов:

Ако во оваа фаза преземете семејна одговорност или треба да одлучите нешто во име на вашето семејство, бидете многу внимателни, бидејќи сте склони да ве води непромисленост и прекумерна смелост. Затоа, ако направите грешка, веројатно ќе изгубите дел од довербата што ја имаше вашето семејство во вас.

Кариера:

Ова е време на нови почетоци поттикнати од оптимистичко преземање ризици и желба да се подобрите и растете. Во текот на овој циклус, го проширувате опсегот на активности, а преку овие нови потфати ќе се зголеми и вашето разбирање за себе.

Совет:

Излив на самодоверба оваа недела.

ДЕВИЦА:

Љубов:

Сензуално, имате тенденција да бидете многу страсни, спонтани и жестоки во искажувањето на вашите емоции сега, што ќе го зголеми нивото на размена на енергија помеѓу вас и вашиот придружник. Ова создава поголема внатрешна сигурност кај вас, како и кај вашиот партнер и поголема способност да се соочите со секојдневните околности.

Кариера:

Ако има некој во вашиот живот што не го разбирате или за кого до сега сте биле интелектуално затворени – особено ако неговите ставови, начин на живот и пристап кон животот значително се разликуваат од вашите – ова е одлично време да ги отворите линиите на комуникација. помеѓу вас.

Совет:

Поголем готовински тек оваа недела.

ВАГА:

Љубов:

Веројатно сега ќе ве привлекува спротивниот пол, но ако моментално уживате во стабилна врска, препорачливо е да бидете претпазливи околу тоа. Можеби некој ве сака, но тој некој бара само физичка врска, која може да му наштети на вашата моментална интимна врска.

Кариера:

Овој сектор го одразува вашиот талент за привлекување внимание кога ќе се појават проблеми. Од 20 септември вашиот шарм прави чуда. Вашата компанија е убава и барана. Сепак, иако сте во виор на задоволувачко заведување, може да почувствувате чувство на осаменост.

Совет:

Љабав на прв поглед е можен во овој период.

СКОРПИЈА:

Љубов:

Работите почнуваат да се вртат. Поудобно сте и се чувствувате како дома. Вашите одлуки се точни, а вашата професионална средина ги цени. Сепак, може повторно да се соочите со проблемот што ви предизвика тешкотии. Овој пат прифатете некои промени, бидејќи тие се неопходни за вашата еволуција.


Кариера:

Додека вие може или не се мислите за себе како „поддршка“, другите сигурно ќе го сторат тоа. Ова е време да работите со она што е при рака и веднаш достапно, правејќи го она што треба да се направи, едно по едно, како што вам ви одговара.

Совет:

Почестете се со некои материјални работи, тоа ќе ви ја зголеми самодовербата.

СТРЕЛЕЦ:

Љубов:

Не е време за класичното „уживај сега, а плати подоцна“. Пожелно е да се наведе реален стандард на живеење со вашиот емотивен партнер. Правилно измерете ги вашите моментални можности, без да бидете водени од илузии или прекумерно трошење. Среќата и љубовта не се нужно поврзани со овој вид луксуз или актуелни моди.

Кариера:

Значи, ова може да биде циклус на нагли завршетоци и почетоци, ненадејна промена на насоката. Дури и ако генерално сте лесни, склони сте на експлозивни испади и импулсивно однесување. Трпението, самоконтролата и мерењето на последиците од вашите постапки може да се тргнат настрана.

Совет:

Потребна ви е поголема самоконтрола со парите.

ЈАРЕЦ:

Љубов:

Сега е препорачливо да бидете селективни или да ги подобрите пријателствата, а со тоа и односот со емотивниот партнер, бидејќи многу од нив веројатно се излишни. Згора на тоа, наскоро ќе се случи природна селекција на нив.

Кариера:

Може да предизвикате силно противење, особено од етаблирани власти во вашата област или други кои може да бидат загрозени од вашите планови, таленти, стил или начин на водење бизнис. Вашиот интегритет и карактер секако ќе бидат тестирани.

Совет:

За да запознаете некој нов, треба повеќе да се движите и да се дружите со околината.

ВОДОЛИЈА:

Љубов:

Време на мир и просперитет, го пронајдовте вашиот ритам. Доколку сте во врска или во брак, оваа недела комуникацијата ќе се продлабочи и ќе ви се чини дека вие и вашиот партнер се разбирате на сосема ново ниво. Доколку сте слободни, искористете го времето за внатрешни размислувања, читање книги и дружење со блискиот круг на пријатели.

Кариера:

Се чини дека се повеќе ви се фрлаат обврски и не го добивате ни она што сте го ветиле дека ќе го исполните. Кажете не ако е потребно. Количеството над квалитетот никогаш не е добра идеја, особено не во овој период.

Совет:

Природата ве регенерира.

РИБА:

Љубов:

Сакате да го заштитите, да имате корист и да го советувате вашето семејство, но не треба да одите во крајности, бидејќи треба да разберете дека и тие треба да учат од сопствените искуства. Во исто време, интересно, ќе ви треба и заштита на вашето семејство, бидејќи ќе бидете особено барани и ќе ви треба наклонетост од другите.

Кариера:

Може да се појави можност за движење, а вие сте склони да се преселите или барем сериозно да размислите за тоа. Всушност, ако не направите некаква стимулативна промена во овој момент, имате тенденција да се чувствувате немирни и нетрпеливи со „истите стари работи“.

Совет:

Поминавте во изминатиов период, време е да се соберете.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име