Дома Живот Најточниот неделен хороскоп од 8 до 15 јули! Нов почеток за Раковите,...

Најточниот неделен хороскоп од 8 до 15 јули! Нов почеток за Раковите, романса за Биковите, а еве кој…

14547
0

Најточниот неделен хороскоп од 8 до 15 јули! Нов почеток за Раковите, романса за Биковите, а еве кој…

На небото има ретроградни Сатурн и Нептун на Рибите, така што ние се враќаме во времето, а Марс во Бик патува до Уран, па ни претстои предизвикувачка астролошка недела каде што нема да имаме рационална идеја за тоа што правилна одлука е. Разочарувањата и соочувањето со реалноста ќе бидат придружни манифестации на Нептун и Сатурн во Риби, а во исто време сме на крајот на животниот циклус. Венера влегува во Лав на 11 јули и носи емотивен пресврт за Лавовите, Стрелците и Овенот.

ОВЕН

Бизнис – Марс во Бик ве наведува на погрешни финансиски потези, па затоа е многу важно да бидете внимателни. Во наредните денови ќе се занимавате со недвижен имот и можете да профитирате доколку сте паметни. Меркур во Лав ви дава нови идеи на работа, но и среќни вести.

Љубов – Венера во Рак носи сериозни дискусии за заедничкиот живот, но и за местото на живеење. Ако сте во долга врска, партнерот ќе сака да се смирите. Оваа недела можете да започнете нова романса заснована на вистинска привлечност. Ќе им се допаднете на Раковите и Лавовите.

Здравје – Болки во грлото.

БИК

Бизнис – Венера во третата куќа укажува дека ќе имате добри исходи од преговорите. Ќе имате доволно емпатија за да ги разберете проблемите на сите, а добра недела е да ја завршите документацијата. Ве очекуваат повеќе кратки патувања и нови деловни можности.

Љубов – Марс и Венера во секстил ќе резултираат со средба која може емотивно да ви „легне“, бидејќи конечно ќе бидете отворени за пуштање во емотивна смисла. Од една романтична комуникација може да следи интересна средба и задолжително согласете се на средбата.

Здравје – Добро.

БЛИЗНАЦИ

Бизнис – Венера, Сонцето и младата Месечина во Рак ви носат нов почеток на финансиски план. Сега е можност да добиете покачување или да добиете плата за проект на кој работите. Јупитер ви носи многу добри можности, па ја имате поддршката од планетите за да ги остварите вашите соништа.

Љубов – Подгответе се за познанство кое може да ви го промени животот. Некои Близнаци силно ја планираат својата венчавка. Исто така, можете да одлучите да го проширите вашето семејство. Вие сте еден од најбараните знаци во Зодијакот.

Здравје – Одлично.

РАК

Работа – Сезоната на вашиот знак ви носи големи можности, но и одлична заработка. Затоа, се во наредните денови зависи исклучиво од вашата иницијатива. Младата месечина во вашиот знак, чие влијание се уште се чувствува, треба да ја искористите за сосема нов почеток. Очекувајте нови деловни понуди.

Љубов – Венера во вашиот знак до 11 јули носи добар период за љубов, па привлекувате внимание каде и да се појавите. Ќе имате многу луѓе кои ќе предлагаат да се запознаат, а можно е и заљубување. Некои Ракови можеби планираат свадба или го прошируваат семејството. Поради ретроградниот Сатурн очекувајте враќање на личност од минатото.

Здравје – Одлично.

ЛАВ

Работа – Нагласена дванаесетта куќа ви носи стресен период во кој се изгледа потешко отколку што е. Ќе имате впечаток дека одредени луѓе работат зад вашиот грб, па затоа е важно да бидете внимателни со довербата. Ќе бидете во дилема помеѓу две деловни можности.

Љубов – Ова е период на скриени емоции и тајна љубов. Имате љубов што сè уште не сте ја пуштиле. Ве очекуваат и познанства преку социјалните мрежи.

Здравје – Психолошки проблеми.

ДЕВИЦА

Работа – Меркур во Лав носи јасност на мислата. Конечно излегувате од фазата на мирување, станувате порационални и претприемнички. Поради влијанието на Марс од Бик и Сатурн од Риби, соработката со колегите ќе биде тешка, па ќе се обидете да најдете заеднички јазик.

Љубов – Некој што го познавате преку работа ќе флертува со вас. Ќе ве изненади, но ваквата комуникација ќе ви биде интересна. Се наоѓате на емотивен пресврт. Планетите во Рак ви носат љубов преку долгогодишно пријателство.

Здравје – Чувствително.

ВАГА

Бизнис – Венера во Рак поттикнува оптимизам. Лесно влегувате во комуникација и решавате деловни пречки. Овој период ќе ви отвори нови врати во наредните месеци. Ќе слушнете добри вести од странство.

Љубов – Личноста која ви недостасува веројатно не е до вас. Ви недостига некој што не можете да го видите колку што би сакале во моментов. Биди стрплив. Венера во Рак до 11 јули ќе ви донесе и флерт преку деловни контакти.

Здравје – Добро.

СКОРПИЈА

Работа – Во текот на следната недела на работното место ве очекува подинамична комуникација. Веројатно ќе слушнете добри вести. Недостатокот на енергија е најлошата работа за вас, па затоа обврските ви се тешки.

Љубов – Емотивно сте се оладиле и не ви се допаѓа ситуацијата во љубовта. Некој околу вас мора да се потруди бидејќи зборовите веќе не ви се доволни. Веројатно ќе ви се додворува некој кој моментално не е сингл. Доколку сте во брак, тоа е идеален период за планирање на патување.

Здравје – Чувствително.

СТРЕЛЕЦ

Работа – Добрата положба на Венера обезбедува успешна недела на работа. Ова се денови на добри вести и ќе сфатите дека исходот од преговорите ќе биде поволен за вас. Ќе имате сериозни разговори кои ќе разрешат многу дилеми .

Љубов – Меркур во Лав укажува на тоа дека некоја личност наеднаш ќе ви изјави љубов! Ќе биде интересно и непланирано, но секако ќе ве изненади. Ситуацијата на љубовен план се подобрува. Можно е заедничко патување во странство.

Здравје – Одлично.

ЈАРЕЦ

Работа – Ретроградниот Сатурн ви носи чувство на уназадување во секој поглед, па затоа треба да комуницирате за проблемите што мислевте дека се решени. Венера во Лав ви носи добри вести и позитивен исход на ситуацијата. Веројатно размислувате за преселување или реновирање на вашиот дом.

Љубов – Можни се почести недоразбирања во комуникацијата бидејќи моментално имате повеќе грижи, па немате трпение за испади на партнерот . Непромислено ќе го кажувате своето мислење, а тоа нема добро да се одрази на вашата емотивна врска со партнерот.

Здравје – Чувствително.

ВОДОЛИЈА

Работа – Под влијание на Марс и Сатурн се ви пречи, па очекувате зголемени тензии во текот на неделата. Ќе ви биде тешко да се прилагодите на кој било систем на работа и многу размислувате за целосна промена. Ве очекува комуникација со старите колеги.

Љубов – Подобри сте во љубовта отколку во бизнисот. Меѓутоа, бидејќи сте под стрес, не сте во фаза кога сакате да направите компромиси. Венера влегува во Лав и ви носи познанство со личност која е позната.

Здравје – уште полошо.

РИБА

Работа – Планетите во Рак ја фаворизираат вашата финансиска состојба. Целата ваша енергија е насочена кон тоа и нема да има никакви проблеми. Ако имате кредит, ќе бидете загрижени во наредните денови. Имате ирационални стравови дека во вас се будат Марс и Сатурн. Само бидете трпеливи.

Љубов – Ако сте во брак, ќе имате помалку расправии за финансиите . Ако сте слободни, нема да можете да ја разберете иницијативата на партнерот, ниту неговото однесување. Можни се недоразбирања во комуникацијата.

Здравје – Страдате од несоница.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име