Дома Живот Најточниот неделен хороскоп од 5 до 12 февруари! Младата месечина во Водолија...

Најточниот неделен хороскоп од 5 до 12 февруари! Младата месечина во Водолија ја менува судбината на 4 хороскопски знаци

12364
0

Најточниот неделен хороскоп од 5 до 12 февруари! Младата месечина во Водолија ја менува судбината на 4 хороскопски знаци

Неделата пред нас е Млада Месечина во Водолија (9 февруари), која ќе има силно влијание врз сите хороскопски знаци, особено на Водолија, Бик, Лав и Шкорпија. Младата Месечина е идеалниот период од годината кога треба да се започне нешто ново, а тоа најмногу се однесува на Водолијата, Вагата и Близнаците. Во Водолија ќе престојуваат и Сонцето, Плутон и Меркур, па затоа сме во период кој носи големи промени во сите области од животот.

ОВЕН

Работа – Марс во Јарец ви носи голема борба на работното место, но и ситуации во кои не знаете како да реагирате. Веројатно ќе бидете лути поради новите околности на работа. Искористете го Меркур во Водолија на 5-ти февруари за да побарате совет од пријателите. Ќе се борите да ја зголемите заработката , но тоа ќе оди многу бавно.

Љубов – Венера во Јарец може да предизвика флерт на работа или љубов со личност која ја познавате од работното место. Ова е некој кој е амбициозен, но има големи очекувања од вас. Најважно е да запомните дека не треба да ја оптоварувате саканата личност со деловни проблеми.

Здравје – уште полошо.

БИК

Работа – Влегувањето на Меркур во Водолија во аспект со Плутон може да донесе потешкотии веќе на самиот почеток на февруари. Ќе се трудите да заработувате подобра на работното место, но некој ќе ве блокира. Користете ги Марс и Венера во Јарец за патување и контакти со странски компании. Способност за патување на долги растојанија.

Љубов – Марс и Венера во блиска средба ви носат експлозија на страст, но и голема привлечност кон една личност. Во овој период ќе имате многу работи во емотивна смисла, па нема да ви биде досадно. Доколку сте слободни, очекувајте средба која може да ви ја придвижи земјата под нозете.

Здравје – Послабо.

БЛИЗНАЦИ

Работа – Влегувањето на Меркур во Водолија ви носи преглед на пошироки можности на работа, кои имаат врски со странство. Така што следната недела треба да ја искористите за потенцијални патувања, но и можноста за работа во странска компанија. Ова е време за учење нови работи и се зависи од вашата иницијатива. Одличен момент за секаков вид на подобрување.

Љубов – Влегувате во нова фаза, па ќе имате чувство дека вашите приоритети се различни од оние на партнерот. Потребни ви се нови предизвици, патување и учење што било ново, а вашиот партнер ќе сака да ја следите победената патека. Различните приоритети можат да доведат до различни животни патишта, особено ако сте во брак.

Здравје – Добро.

РАК

Работа – Прилично сте исцрпени од претходните недели бидејќи работата бараше максимум од вашите напори, но полека работите почнуваат да се враќаат во нормала. Во наредниот период можете да работите на спонзорства, но и на решавање на наследните прашања.

Љубов – Искористете ги добрите аспекти на Сатурн за да го подобрите односот со саканата личност или да патувате некаде во близина на водата. Доколку сте слободни, ова е идеална можност да го запознаете вашиот следен партнер. Ќе им се допаднете на Јарците и Рибите.

Здравје – Подобрување.

ЛАВ

Работа – Марс и Венера ви носат жестока битка за амбиција на работното место. Не можете а да не си признаете дека овој период на работа не ви е лесен. Ако имате деловен партнер, знајте дека ќе ги доведете во прашање неговите намери како и вашето значење во тоа партнерство.

Љубов – Сонцето, Плутон и Меркур во седмата куќа го менуваат вашиот став кон разбирањето на блискоста во емотивните врски. Желни сте за слобода и нешто ново, па подготвени сте да влезете во врска која некогаш ви била туѓа бидејќи сте расположени за промени. Ве очекуваат необични познанства.

Здравје – Послабо.

ДЕВИЦА

Работа – Нагласената шеста куќа ви носи многу обврски и работата ќе биде приоритет во наредните недели. Интернетот, апликациите и новите технологии ќе бидат составен дел од вашата работа, па можете да очекувате промени во начинот на работа. Некои Девици ќе сакаат да ја сменат работата, па се е можно во наредните денови.

Љубов – Марс и Венера во Јарец ви носат средби со личност која е воздржана кога се во прашање емоциите. Имате големи очекувања, но врската ќе се развива побавно отколку што би сакале. Задолжително прифатете ги поканите за состаноци, бидејќи ќе запознаете нови познанства на места од јавен тип.

Здравје – Проблеми со циркулацијата.

ВАГА

Работа – Конечно излегувате од кризниот период, па чувствувате враќање на самодовербата. Сатурн во Риби силно ја менува вашата работа, па многу работи се променија во последната година, а во следните две години ќе бидете сведоци на целосна трансформација. Во наредните денови ќе имате можност да бидете покреативни.

Љубов – Марс и Венера во Јарец ви носат борба за превласт во врската. Меѓутоа, ако сте слободни, ќе почувствувате силна привлечност кон личност која ја познавате преку работата. Младата месечина на 9-ти февруари ви носи можност за нов почеток во љубовта која треба да ја искористите.

Здравје – Послабо.

СКОРПИЈА

Работа – Планетите во Водолија не ви одговараат, па работите под голем стрес, бидејќи имате и приватни проблеми кои ги носите на работа. На пресврт сте кога сте растргнати меѓу деловните обврски и семејните настани. Ќе имате минимална енергија и тоа ќе ве спречи да завршите какви било големи проекти.

Љубов – Обидете се да ја подобрите комуникацијата со саканата личност. Во наредните денови ќе биде лесно да ве исфрли од колосек, па од вас ќе бидат иницирани многу дискусии кои ќе бидат тешки за секоја врска. Ќе има минлив флерт преку пораки.

Здравје – уште полошо.

СТРЕЛЕЦ

Бизнис – Плановите што ги правевте влегуваат во фаза на преговори, така што ќе имате голема преговарачка моќ за користење. Ве очекува засилена комуникација и можност за решавање на документацијата. Можно е да потпишете важен документ на вашето работно место во следните неколку недели.

Љубов – Влегувањето на Меркур во Водолија, но и младата Месечина во овој знак на 9 февруари, ви носи нов почеток и можност да разговарате со саканата личност. Меркур во третата куќа ви носи повеќе разговори и преписки, па некој ќе почне да ве бомбардира со пораки без престан.

Здравје – Добро.

ЈАРЕЦ

Работа – Планетите работат во ваша корист, па вие сте една од најважните фигури на работното место. Носите тежок товар на одговорност, но правите и планови за иднината. Исплакнете ја новата месечина на 9 февруари за да направите нови финансиски планови кои ќе влијаат на 2024 година.

Љубов – Венера во вашиот знак ви носи емотивно будење, па отворени сте за нови познанства. Не ја пропуштајте можноста да се забавувате но и да создадете нова романса. Многу припадници на вашиот знак имаат шанса да се заљубат како никогаш досега.

Здравје – Добро.

ВОДОЛИЈА

Работа – Младата месечина во вашиот знак ве потсетува дека е идеално годишно време за нов почеток. Ова не се однесува само на работата, туку и на другите области од вашиот живот. Одлуките што ќе ги донесете во наредните денови силно ќе ја променат вашата иднина.

Љубов – Сонцето во вашиот знак ви носи нови познанства. Имате можност да ја поправите врската со саканата личност или да запознаете некој кој ќе има големо влијание врз вашиот живот. Венера во Јарец исто така ви носи тајна љубов.

Здравје – Подобрување.

РИБА

Работа – Планетите во Водолија ви носат тајни преговори на работа, но и работа во затворени организации. Треба да бидете внимателни бидејќи многу работи се случуваат надвор од вашето знаење, па нема да имате јасна слика за тоа што се случува на работа. Внимавајте кому што ќе кажете.

Љубов – Меркур влегува во Водолија, носејќи ви тајна љубов. Некој тајно ќе ви ги покаже своите чувства кон вас. Тоа може да биде некој кој не е слободен или не сака да се разоткрие. Ќе имате средби на затворени места.

Здравје – Психолошки проблеми.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име