Дома Живот Најточниот неделен хороскоп од 4 до 11 март! Младата месечина во Риби...

Најточниот неделен хороскоп од 4 до 11 март! Младата месечина во Риби ја менува судбината на 3 хороскопски знаци

1512
0

Најточниот неделен хороскоп од 4 до 11 март! Младата месечина во Риби ја менува судбината на 3 хороскопски знаци

Сезоната на Риби ни носи збунет период во кој многумина од нас мечтаат. Меркур во Риби до 10 март носи комплицирана комуникација за Рибите, Стрелците, Девицата и Близнаците. Она што е позитивно е тоа што на 10 март пристигнува младата месечина во Рибите, која симболизира нов почеток во животот за сите знаци, особено за Рибите, Ракот и Скорпијата.

ОВЕН

Работа – Нагласената дванаесетта куќа и Меркур во Риби до 10 март ви носат измами и лаги на работното место. Ќе дознаете некоја неповолна информација, па внимавајте некој да не ве излаже за работа. Во наредниот период не треба да потпишувате никакви документи, ниту да верувате во големи ветувања.

Љубов – Венера во Риби ви ја носи љубовта под превезот на тајноста. Во вашиот ум е личност која е мистериозна и затворена, но ви се допаѓа што имате тајна љубов. Лесно можете да влезете во афера која може да ви биде емотивно тешка. Пазете се од лажни ветувања.

Здравје – Психолошки проблеми.

БИК

Работа – Имате големи надежи за пријателски контакти со одредени луѓе, но вистината е дека лесно можете да бидете измамени. Нагласената единаесетта куќа зборува за потенцијални разочарувања и неисполнети очекувања, па ќе бидете незадоволни до крајот на неделата. Ќе се занимавате со луди информации за кои знаете дека нема смисла.

Љубов – Поради Марс во Водолија, секоја врска која ќе се распадне е растурена. Ако имате врска која не е стабилна, Марс во Водолија ќе ја сведе на само пријателска основа. Ова е време на пресек и тест за сите љубовни врски.

Здравје – уште полошо.

БЛИЗНАЦИ

Работа – Истакната десетта куќа Риби ви носи хаос на работното место. Ќе сакате да ги промените работните места и лесно можете да ги промените позициите во истата компанија. Бизнисот е клучниот настан за остатокот од неделата. Еден човек ќе ви даде големи ветувања за работата, кои на крајот воопшто нема да бидат вистинити.

Љубов – Ќе имате подобра комуникација со саканата личност. Поточно, претстојната недела е можност да постигнете подобар однос со личноста за која се грижите . Доколку сте слободни, ќе имате можност да остварите нов контакт. Работата ќе ви одземе многу енергија, но односот со партнерот ќе ви биде подобар.

Здравје – уште полошо.

РАК

Работа – Нагласувањето на деветтото поле ви носи одлична недела за обука, соработка со странство, но и креирање на нови проекти на работа. Имате повеќе инспирација од кога било за проекти на работа, затоа искористете ги следните неколку дена. Пејрод е поволен и за пари, па планетите се на ваша страна.

Љубов – Венера во Риби од крајот на неделата ви носи љубов на патување или планирање патување во далечен град покрај вода. Секоја промена на околината ќе ве задоволи. Ќе имате ново познанство со личност која е мистериозна, а можеби и разведена.

Здравје – Одлично.

ЛАВ

Работа – Сонцето и Меркур во Риби ви носат грижи за пари. Ќе имате впечаток дека лесно можете да останете без пари, а всушност ги преувеличувате проблемите. Марс ви ја одзема енергијата, па сте биле мрзеливи на работа. Оваа состојба ќе остане до 22 март.

Љубов – Преку работата ве очекуваат нови познанства. Цело време размислувате за личноста која е на висока позиција на работа. Ова е некој чија работа е приоритет. Ќе ви се допадне Бикот, но разведен Риби. Водолиите можат да бидат предизвикувачки, но комплицирани за вас.

Здравје – Послабо.

ДЕВИЦА

Работа – Планетите во Риби не ви одговараат, па трпите критики на сметка на вашата работа. Луѓето ве доживуваат на погрешен начин и лесно влегувате во конфликти. Обидете се да не ја затегнувате атмосферата на работа, која и онака е доволно тешка. Препуштете им се на колегите кои не се на иста бранова должина како вас.

Љубов – Време е да се соочите со реалноста. Врската која и онака е разнишана може да западне во голема криза како резултат на соочување со реалноста. Ако имате ново познанство, бидете внимателни со довербата. Лесно е да ве разочараме во овој период.

Здравје – Послабо.

ВАГА

Работа – Нагласената шеста куќа ви носи многу работа и обврски, но малку фокус. Ќе бидете заборавни и секоја обврска ќе ви биде тешка, бидејќи ќе ви биде работа над глава. Иако имате креативни идеи, немате доволно енергија да се посветите на се бидејќи за тоа е потребно време.

Љубов – Марс во Водолија гласа за слободна љубов. Ќе имате состаноци на места за забава, а од крајот на неделата следува флерт на работното место. Ќе уживате во врски кои започнуваат како пријателски и со текот на времето прераснуваат во романса.

Здравје – Добро.

СКОРПИЈА

Работа – Марс и Венера во Водолија ви го расипуваат расположението, па имате впечаток дека некој ве спречува да блескате на работа. Имате проблем со авторитетот, па лесно влегувате во конфликти. Она на што треба да работите е да ја заработите вашата креативност , а тоа може да биде хоби.

Љубов – До крајот на неделата нема да уживате во периодот за љубов, но од 10 март следува промена. Венера се пресели во Риби кон крајот на неделата, носејќи ви романса, емпатија и средби со луѓе кои повеќе одговараат на вашиот темперамент. Можно е платонски да се заљубите во уметнички склона личност.

Здравје – Послабо.

СТРЕЛЕЦ

Работа – Се наоѓате во период кога преговарате за работа, а потоа влегувате во фаза во која ќе бидете поповлечени. Многу Стрелци во наредниот период ќе работат од дома и така ќе им одговара. Ќе бидете најкреативни кога сте внатре во вашиот дом. Тоа што сте постојано исцрпени има врска со положбата на планетите во Риби, па затоа секоја работа ви е потешка.

Љубов – Меркур во Риби ви носи необична комуникација до 10 март, во која нема да ви биде јасно што правите. Некој ви ветува многу, прави малку, за да не му верувате. Од крајот на неделата можете да влезете во тајна романса со личноста која ви ги прогонува мислите.

Здравје – уште полошо.

ЈАРЕЦ

Работа – Нагласеното трето поле ви носи многу разговори до крајот на неделата, но и можност да преговарате за нов договор. Треба да бидете рационални и да се чувате од празни ветувања. Доколку се доведете во ситуација да треба да потпишете нешто набрзина, подобро е да го почекате периодот после 10 март.

Љубов – Венера кон крајот на неделата влегува во Риби, носејќи ви романтична преписка. Првиот дел од неделата ќе биде монотон, а потоа можете да очекувате пресврт на крајот од неделата. Доколку имате партнер, ова е идеално годишно време да планирате кратко патување или екскурзија.

Здравје – Добро.

ВОДОЛИЈА

Работа – Нагласеното второ поле покажува дека финансиите се ваш приоритет. Имате големи очекувања кога се парите во прашање, но смирете се и верувајте во се што ќе слушнете. Не треба да се надевате на голем потег до крајот на неделата освен на мали добивки.

Љубов – Сонцето во Риби ви носи поголема емпатија во односот со партнерот. Партнерот има проблеми да сподели со вас. Во секој случај, моментално сте во подоминантна позиција, па затоа треба да му помогнете на партнерот.

Здравје – Чувствително.

РИБА

Работа – Ви претстои моќна астролошка недела бидејќи ве чека млада месечина во вашиот знак , која симболизира нов почеток. Така, до крајот на неделата можете да започнете нешто ново, кое ќе се реализира во текот на следните две недели. Пазете се од погрешни проценки поради Меркур во вашиот знак.

Љубов – Меркур во Риби ви носи необична комуникација со личноста која ви се допаѓа. Некој ќе се обиде да ве заведе со зборови, а вие ќе мислите дека многу останало во имагинацијата. Побарајте конкретни активности од луѓето што ви се допаѓаат.

Здравје – Добро.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име