Дома Живот Најточниот неделен хороскоп од 3 до 10 јуни! Биковите сакаат да заработуваат...

Најточниот неделен хороскоп од 3 до 10 јуни! Биковите сакаат да заработуваат повеќе, Близнаците имаат добри вести, а еве кој купува нов автомобил

6110
0

Најточниот неделен хороскоп од 3 до 10 јуни! Биковите сакаат да заработуваат повеќе, Близнаците имаат добри вести, а еве кој купува нов автомобил

На 6 јуни нè очекува младата месечина кај Близнаците, која ќе има силно влијание врз сите знаци на Зодијакот, особено кај Близнаците, Вагата и Водолијата. Младата месечина симболизира нов почеток во животот, така што имаме недела во која да започнеме нешто ново. Јупитер е силно во Близнаци, па комуникацијата е клучна.

ОВЕН

Работа – За вас започнува недела со неверојатни можности . Пред вас е добар момент за преговори, но и за потпишување договори. Ќе имате можност да купите нов автомобил, но и да направите кратко патување благодарение на работата. Имате способност да ги убедите другите во она што ви одговара.

Љубов – Венера на балиски ви носи деноноќна преписка со личност која е интелектуално супериорна, но и хумористична. Комуникацијата ќе биде клучна во наредните денови, така што ќе уживате во секој облик на пораки. Можност за стекнување нови познанства во соседството.

Здравје – Одлично.

БИК

Бизнис – Венера во втората куќа укажува дека парите ви се приоритет во наредните денови. Поради ова ќе бидете оптоварени со висината на приходите, но и сметајте дека вредите повеќе отколку што заработувате. Искористете ги планетите во Близнаци за да го проширите бизнисот или да работите на дополнителен проект кој може да ви донесе нови приходи.

Љубов – Марс во Овен на полето на тајните укажува дека имате личност која психички ве вознемирува. Често размислувате за некој кој е многу упорен и упорен, но кој ве оптоварува. Поради Венера во Близнаци, ќе се обидете се да преточите во хумор, но ситуацијата ќе биде посериозна од тоа.

Здравје – Чувствителен нервен систем.

БЛИЗНАЦИ

Пасао – Сезоната на вашиот знак со влијание на Јупитер ви носи одлични вести и успешна недела. Што и да правите, ќе бидете успешни и ќе се подготвите за нови деловни можности кои ќе ви донесат повеќе приходи. Одлична недела за потпишување договори, но и за добивање позитивни одговори.

Љубов – Венера во вашиот знак со Јупитер ви носи можност да се заљубите, но и одлука за брак. Можете лесно да се заљубите како никогаш досега, но и да основате семејство. Многу Близнаци ќе имаат средби кои засекогаш ќе им го променат животот.

Здравје – Одлично.

РАК

Работа – Нагласената дванаесетта куќа ви носи двојна игра на работното место. Во секој случај, ништо не е како што изгледа. Марс во Овен ќе ви донесе отворени конфронтации со претпоставените, па бидете подготвени за сите ситуации. Ве очекува голема борба за доминација на работното место.

Љубов – Венера во дванаесеттата куќа ви носи тајна љубов. Не е исклучено тој некој да не е слободен, па да седите на „две столчиња“. Ќе имате интересна, тајна комуникација која ќе ви биде примамлива.

Здравје – Психолошки проблеми.

ЛАВ

Бизнис – Планетите во единаесеттата куќа се одлични за добивање покачување , но и пријателска помош за какви било деловни активности. Вие сте во фаза во која лесно можете да ги остварите вашите соништа со вистинските врски. Никогаш нема да имате посилни врски и поддршка во сите области од животот.

Љубов – Венера во Близнаци ви носи љубов од пријателството. Сепак, аспектите на Венера и Уран ги расипуваат сите врски, па лесно можете да започнете врска со некој кој наеднаш ќе исчезне. Затоа, подгответе се за неочекуваното. Пријателските контакти можат да бидат основа за романса.

Здравје – Одлично.

ДЕВИЦА

Работа – Сонцето, Венера и Меркур кај Близнаците ви носат многу деловни обврски , но и можност да напредувате во кариерата. Ќе имате многу разговори, а телефонот ќе ви ѕвони без престан. Ќе се изненадите бидејќи ќе мора да направите барем две работи одеднаш.

Љубов – Венера во Близнаци може да ви донесе флерт на работа, но ќе биде и пресметка со реалноста. Ќе имате потреба да ги идеализирате луѓето кои ви се привлечни, но всушност реалноста е сосема поинаква. Внимавајте кому му верувате и размислете двапати пред да влезете во каква било врска.

Здравје – Послабо.

ВАГА

Бизнис – Венера во деветтата куќа ви дава можност за соработка со странски земји. Вие сте во фаза кога можете да ги преместите вашите деловни активности или компанија во друг град. Слично на тоа, преселбата по работа доаѓа во игра. Секоја промена на средината ќе биде вистинското решение за вас во наредните денови.

Љубов – Марс во Овен до 9 јуни ви носи проблеми во врските, особено ако сте во брак. Партнерот ги покажува своите „заби“, односно превласт над вас, па ви врши притисок. Затоа, промената на средината би решила многу проблеми и би ви донела процут на врската.

Здравје – Добро.

СКОРПИЈА

Работа – Нагласувањето на осмата куќа ви носи добар период за спонзорства. Треба да го користите Марс во Овен за да ја покажете својата доминација на работа. Во наредниот период може да бидете во дилема помеѓу две работни места, но може да заработите и двојна плата.

Љубов – Венера во осмата куќа ви носи познанство со разведена личност. Ова е некој кој ќе ве задоволи интелектуално. Вие ќе бидете главниот иницијатор на средбата бидејќи Марс во Овен е терранна движење и вие сте во авантуристичко расположение.

Здравје – подобро.

СТРЕЛЕЦ

Работа – Венера во Близнаци ви носи најмалку две работни места. Во наредните денови ќе бидете многу популарни благодарение на работата што ја работите, но вниманието нема да ви се допаѓа. Ќе бидете во фаза кога ќе ви треба се повеќе време за себе. Вашата најголема грижа се финансиите .

Љубов – Меркур во Близнаци ви носи море од пораки од личност која е заинтересирана за вас. Ќе има повеќе од една личност, па ќе можете да изберете. Ве очекува судбоносна средба која лесно може да ве доведе до крајот.

Здравје – Добро.

ЈАРЕЦ

Работа – Многу планети во шестата куќа ви носат многу работа, но ќе уживате во подинамична атмосфера. Веројатно ќе добиете нова деловна можност. Во наредните денови ќе дојде до уредување на комуникацијата на работа, а телефонот ќе ви ѕвони непрекинато. Имате шанса да го подобрите вашиот бизнис.

Љубов – Венера во шестата куќа ви носи нова симпатија на работното место. Ова е некој кој ќе ве освои со својата смисла за хумор, но ќе ве предизвика бидејќи е на работното место. Јарците кои се во брак можат да планираат патување.

Здравје – Добро.

ВОДОЛИЈА

Работа – Истакната петта куќа ви носи креативен период во кој ќе уживате во работата. Ќе уживате да правите нешто што ве исполнува, па можете да очекувате и нови деловни можности. Комуникацијата ќе биде важна, а вие имате шанса да потпишете вреден договор .

Љубов – Ви претстои убава недела за кратки патувања, екскурзии и допишување. Ќе има флерт преку пораки, а ќе бидете отворени за нови познанства. Ќе фрлиш око на една личност во соседството. Ќе имате многу покани за средба.

Здравје – Одлично.

РИБА

Работа – Планетите во Близнаци не ви одговараат, па немате доволно енергија за никакви потфати. Сè ви оди невешто, а вие не можете да се концентрирате на вашите обврски. Се наоѓате во голема деловна дилема и тоа ве става во неизвесна ситуација.

Љубов – Меркур кај Близнаците укажува дека вашиот партнер сака да разговарате повеќе од кога било. Ќе ви пречи што ќе треба да зборувате за небитни работи, а ќе ве измори. Некои Риби ќе имаат двајца партнери присутни во оптек, па нема да можете да одлучувате. Во секој случај, ова е пресвртница за вас.

Здравје – Послабо.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име