Дома Живот Најточниот неделен хороскоп од 25 септември до 2 октомври! Лавовите добиваат пари,...

Најточниот неделен хороскоп од 25 септември до 2 октомври! Лавовите добиваат пари, Девиците тајна средба, а еве на кого конечно ќе осамне

1459
0

Најточниот неделен хороскоп од 25 септември до 2 октомври! Лавовите добиваат пари, Девиците тајна средба, а еве на кого конечно ќе осамне

Кон крајот на месецот не очекува полна Месечина во Овен (29 септември), која носи крај на еден животен циклус, но и ослободување од насобраните фрустрации кои се наталожиле во претходниот период. Полната Месечина во Овен силно ќе влијае на Овенот, Јарецот, Вагата и Ракот. Во неделата што ни претстои не треба да носиме одлучувачки одлуки, бидејќи тие лесно може да се покажат како погрешни.

ОВЕН
Работа – Меркур во Девица ви носи стабилизација на работното место, а конечно ќе го покажете талентот за организација. Поради Марс во Вага, имате впечаток дека вашата работа се гледа и ова може да биде вистински предизвик за вас. Финансиски ќе има ненадејни трошоци, па затоа треба да се подготвите за парични трошоци. Она што ќе го почувствувате е подобрување во комуникацијата на работното место.

Љубов- Венера во Лав бара, па партнерот има големи очекувања. Ќе имате интересни познанства на место од јавен тип, но и луѓе кои се појавуваат и исчезнуваат. Нема да ви биде досадно, но ќе сфатите дека е тешко да одржувате врска без триење.

Здравје – подобро.

БИК
Работа- Поради Венера во Лав го мешате деловниот и семејниот живот, па чувствувате голем товар, бидејќи на вашите последни одлуки влијаат настани кои немаат врска со работата. Ќе работите на повеќе од еден проект на работа, така што ќе трошите енергија насекаде. Ќе уживате во новите предизвици, но ќе мислите дека работата не е доволно креативна. Преземете го ризикот да промените нешто што досега ве плашело.

Љубов- Марс во Вага ви носи љубов преку работа. Ова е некој кој се труди да биде ваш партнер во бизнисот, но и да балансира помеѓу деловниот и приватниот живот. Ве очекува ново познанство кое ќе биде вистинско освежување во споредба со повиците од минатото.

Здравје – Проблеми со грбот.

БЛИЗНАЦИ
Работа -Merkurви направи многу проблеми во последните недели, но работите конечно се враќаат во нормала. На работа подобро ќе функционирате и ќе имате можност да направите нешто покреативно. Пред вас е полесна недела со помалку стрес. Комуникацијата ќе биде подобра, па полесно ќе ги постигнете посакуваните договори.

Љубов – Ги менувате стандардите во љубовта, па се чудите што мора да се ослободите од некои застарени шаблони. Сезона на Вагаќе ве задоволи и ќе донесе повеќе забава, забава и излегување на јавни места. Прифатете ги поканите за запознавање.

Здравје- Подобро.

РАК
Работа- Марс во Вага ви носи чести недоразбирања на работното место. Колку повеќе се обидувате да ја балансирате ситуацијата, толку повеќе работите ќе излезат од контрола. Едноставно проблемите ќе ги носите дома и затоа треба да внимавате какви одлуки носите. Ќе имате повеќе трошоци во наредниот период, но и инвестиции околу станот.

Љубов- Во овој период имате многу семејни грижи, па советот е да избегнувате конфронтации. Не сте емоционално стабилни и немате многу сметка за проблемите на партнерот. Обидете се да избегнете расправии.

Здравје- Послаб.

ЛАВ
Работа- Влегувањето на Сонцето во Вага ви носи одлични преговори и поместување од „мртвата точка“. Конечно ќе видите промена во деловните потфати. Меркур во Девица ви носи финансиска стабилност, па не треба да се грижите за пари. Можно е да добиете нова деловна понуда.

Љубов- Ќе имате интересно запознавање преку работа. Тој е некој кој е амбициозен и подготвен да направи се за доброто на својата кариера. Ќе ви се допадне и ќе биде вистински предизвик. Можна е нова романса. Искористете ја моќта на Венера во Лав која ви носи харизма и ве прави фатални за спротивниот пол.

Здравје- Совршено.

ДЕВИЦА
Работа- Меркур во нормален тек ви носи стабилизација на сите полиња. Сонцето и Марс во Вага укажуваат на подобрување на финансиската состојба. Ќе имате можност да заработувате од два извора, но и да добиете можност за подобро платена работа. Целата комуникација ќе биде насочена кон нивото на вашите приходи.

Љубов- Венера се уште е во дванаесеттата куќа, па луѓето кои се недостапни или кријат некоја тајна ви се привлечни. Сигурно е дека имате чувства кон некого, но не сакате јавно да зборувате за тоа. Ќе имате тајни преговори за состанок.

Здравје- Подобрување.

ВАГА
Работа – Сонцето и Марс во вашиот знак ви носат неверојатна возна енергија, па се трудите да завршите неколку работи истовремено. Ќе се покажете како одличен организатор и ќе бидете добар пример за другите за почитување на роковите. Во наредниот периоде одлично време да работите на зголемување на вашата плата.

Љубов- Ќе сретнете некој кој сака да ги наметне своите ставови на животот. Во врската со саканата личност ќе има борба за доминација и тоа повремено ќе ви пречи. Партнерот сака да ја покаже својата доминација, а тоа нема да ви биде толку интересно. Ако сте слободни, Лавот може да стане повеќе од пријател.

Здравје- Добро.

СКОРПИЈА
Работа- Сонцето и Марс во дванаесеттата куќа укажуваат на тоа дека имате тајни непријатели на работа или луѓе кои работат зад грб. Секоја соработка ќе биде тешка бидејќи нема да имате доверба. Сигурно ќе дознаете за информации кои не ви одговараат. Ви недостасува самодоверба, па затоа тешко се справувате со препреките.

Љубов – Венераво Лав ви носи флерт на работа. Сепак, вие сте прилично недоверливи, па не сте расположени за подлабока врска. Мешањето на работата и личниот живот може да ви донесе компликации.

Здравје- Ментални проблеми.

СТРЕЛЕЦ
Работа- Имате недела пред вас, во која ќе се олесните на работа. Ќе бидете креатин, па ќе можете да комбинирате убаво и корисно. Во наредниот период ќе имате голема поддршка од влијателни пријатели, кои можат да ви помогнат да ги остварите вашите очекувања.

Љубов- На работа има еден млад човек кој ви го привлекува вниманието. Ова е некој кој е амбициозен и тактичен, но ќе ви биде интересен. Ако сте слободни, искреното пријателство може да се претвори во љубов. Всушност, основата на пријателството ви е најважна.

Здравје- Совршено.

ЈАРЕЦ
Работа- Иако на работа ќе се трудите да постигнете најдобри можни односи, ќе трпите притисок и ќе имате проблем да направите компромис. Вашите амбиции доаѓаат до израз, но нема да можете да постигнете се што ќе посакате, па ќе бидете нетрпеливи. Во овој период ќе ви недостига трпение на работното место.

Љубов – Чувствувате силна привлечност кон привлечна личност. Сепак, дозволивте работата да ви го окупира вниманието, па ги занемарувате чувствата. Препуштете се на емоциите и заборавете на деловните цели.

Здравје- Полошо.

ВОДОЛИЈА
Работа- Пред вас е недела која ви носи подобар период на работа. Ќе имате одлични контакти со странство, па можете да го споите убавото и корисното. Сонцето во Вага ви носи нова движечка енергија и идеи кои ќе ви значат на работа. Излегувате од кризен период. Можноста за решавање на наследните прашања.

Љубов- Конечно добар период за љубов! Оваа есен имате шанса да постигнете романса која ви одговара. Ако сте чекале нова можност за романса, сега е добар момент. Ќе им се допаднете на Вагите и Лавовите.

Здравје- Добро.

РИБИ
Работа-Влегувате во период кој е одличен за пари, но и за добивање спонзорство за конкретен проект. Можете лесно да добиете пари за нешто што ви е важно на работа, но и јавно да го промовирате. Ќе бидете покреативни на работа, што дефинитивно ќе ве задоволи.

Љубов- Меркур тргна напред, па вие сте емотивно постабилни. Го оставате минатото зад себе, а ќе запознаете личност која е помлада, но и позната на пошироката јавност.

Здравје- Подобро.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име