Дома Живот Најточниот неделен хороскоп од 25 март до 1 април! Затемнувањето на полна...

Најточниот неделен хороскоп од 25 март до 1 април! Затемнувањето на полна месечина во Вага ја менува судбината на 4 хороскопски знаци

14637
0

Најточниот неделен хороскоп од 25 март до 1 април! Затемнувањето на полна месечина во Вага ја менува судбината на 4 хороскопски знаци

Полната Месечина во Вага, која исто така е затемнета, нè очекува утре и ќе има силно влијание врз сите знаци на Зодијакот, особено на Вагата, Овенот, Јарецот и Ракот. Ефектите од овој астролошки настан ќе ги почувствуваме во следните неколку месеци, па затоа е многу важно какви одлуки ќе донесеме. Сезоната на Овен пристигна и Марс влезе во Риби, па ни претстои недела полна со пресврти.

ОВЕН

Работа – Сезоната на вашиот знак ви носи враќање на самодовербата и поволни вести. Сепак, затемнувањето на Месечината во Вага може да ви донесе криза доколку имате деловен партнер. Нешто во вашата врска мора да се менува и тоа ќе биде актуелно во следните неколку недели.

Љубов – Полната месечина на 25 март ви носи криза и во емотивните односи. Ако имате врска која е несигурна и лоша, сега таа може да се сруши. Исто така, не е добра недела за започнување нова романса. Време е да се исправат некои врски и да се стават работите во минатото.

Здравје – Подобрување.

БИК

Работа – Затемнувањето на полната месечина во Вага на 25 март ви носи криза на работа, односно проблем кој се натрупува со недели доаѓа до кулминација. Венера во Риби ви носи судир со реалноста, па затоа сте склони кон разочарувања. Не е исклучено преку ноќ да почувствувате притисок од промена на работното место, но секоја избрзана одлука може скапо да ве чини.

Љубов – Марс во Риби ви носи тајна љубов, но и сочувство кон личноста која ви е пријател. Ќе измешате љубов и пријателство, па можно е да ве заинтригира некоја Риба. Венера во Риби ви носи зголемена имагинација и фантазирање за средба со личност која ви изгледа недостижна.

Здравје – Послабо.

БЛИЗНАЦИ

Работа – Марс во Риби ви носи комплициран период на работа. Колку и да преземате иницијатива и да се трудите пријателски да ги поправите работите, очекувајте компликации. Ќе имате и тајни непријатели кои отворено ќе ви ги покажат своите намери. Ќе се занимавате со нови информации кои нема да ви одговараат на работа.

Љубов – Меркур во Овен ве прави подготвени за нови контакти и дружење. Сепак, поради притисоците на работа, често ќе кикснете. Венера во Риби ви носи тајна љубов на работното место. Ќе ви биде мило што имате тајна љубов.

Здравје – Послабо.

РАК

Работа – Сонцето и Меркур во Овен укажуваат на тоа дека имате големи амбиции на работното место. Покрај тоа, очекувајте нова конкуренција на работа, која ќе ве направи малку љубоморни. Марс во Риби ви одговара, па треба да ја искористите вашата креативност за да го покажете својот потенцијал на работното место.

Љубов – Венера и Сатурн во ист знак ви носат пресврт во љубовта. Ќе имате познаник со личност која е многу постара или помлада од вас, но можете да ги доведете во прашање и сите врски кои ви се важни. Затемнувањето на Месечината во Вага ќе влијае на вашиот семеен живот, па можни се компликации со роднините.

Здравје – Добро.

ЛАВ

Работа – Сонцето и Меркур во Овен ви пружаат нови можности, па ќе почувствувате излив на движечка енергија. Во одличен период сте за планирање нови проекти, како и соработка со странство. Може да очекувате да заработите, но тоа нема да биде многу пари.

Љубов – Ќе имате интересно познанство со некој Бик. Исто така, Овенот ќе биде привлечен кон вас. Ќе сретнете личност која може да ве разбуди од зимскиот сон, за да можете да се разбудите на пролет. Тоа е идеален период за планирање на заедничко патување.

Здравје – подобро.

ДЕВИЦА

Работа – Марс и Сатурн во Риби ви носат стресна недела на работа. Ќе имате чести конфликти со колегите, бидејќи секое несогласување со вашите ставови ќе влијае на вас. Обидете се да не реагирате бурно на настаните на работа. Ако работите со Риби, ќе имате несогласувања во комуникацијата.

Љубов – Венера во Риби ви носи засилена имагинација, па посакувате да ја запознаете личноста која ви е на ум. Можна е тајна љубов, но и дефинитивна одлука за врска со личност од минатото. Ќе мора да прифатите дека работите не се баш онакви какви што очекувавте. Во наредниот период паѓаат маските.

Здравје – уште полошо.

ВАГА

Работа – Затемнувањето на полна месечина на 25 март се случува во вашиот знак и носи големи промени на сите полиња. Насобравте многу и подготвени сте да донесете одлуки кои можат да ви го променат животот. Марс во Риби укажува на тоа дека ќе бидете преоптоварени со работа, но и дека ќе размислувате за промена на друштвото.

Љубов – Венера во Риби ви носи флерт на работното место. Ќе имате таен флерт со личност која ја познавате преку деловните контакти. Ова е некој кој изгледа мистериозно и затворено, но ќе уживате во замислувањето. Ќе ги измешате деловниот и приватниот живот.

Здравје – Послабо.

СКОРПИЈА

Работа – Сонцето и Меркур во Овен ви помагаат да ги покажете организационите способности на работа. Ќе уживате во сите задачи каде што можете да го покажете вашиот потенцијал. Ве очекува нова деловна можност, ненадејно, без најава. Креативни сте и треба да го искористите тоа.

Љубов – Венера во Риби ви носи размислување за минатото и потенцијално помирување од страв да не бидете сами. Вистина е дека не е најдобриот период за љубов и подобро е да флертувате отколку да влезете во лоша врска без перспектива.

Здравје – Одлично.

СТРЕЛЕЦ

Работа – Сонцето и Меркур во Овен ви носат враќање на енергијата. И покрај тоа, работата ќе ве оптоварува дури и кога сте дома бидејќи ќе размислувате за промена на компанија. Можна е нова деловна можност која ќе бара од вас да работите од дома. Очекувате пари кои сигурно ќе треба да почекаат.

Љубов – Меркур во Овен ви носи средба со млад човек или некој кој е ведар и расположен за излегување. Тоа може да биде личност која е спортски тип или едноставно многу помлада од вас. Влеговте во подобар период за љубов, па имате волја да одите на состаноци.

Здравје – Послабо.

ЈАРЕЦ

Бизнис – Треба да го користите означеното трето поле за преговори и пополнување документи. Ќе разговарате и за висината на платата. Не е исклучено да слушнете големи ветувања кои нема да се реализираат навреме. Обидете се да направите компромис.

Љубов – Да се ​​биде флерт преку пораки, но многу ќе остане во зборови. Обидете се да инсистирате на состанок наместо само да пишувате пораки. Во овој период малку фантазирате, па сакате само да фантазирате наместо навистина да правите нешто. Рибите ќе ви бидат привлечни.

Здравје – Добро.

ВОДОЛИЈА

Работа – Влегувањето на Марс во Риби ви носи подобрување на финансиската состојба . Треба да ги користите означените второ и трето полиња за преговори за нови пари. Во добра позиција сте да направите поволни преговори за себе, па многу зависи од вашата иницијатива.

Љубов – Сонцето во Овен ви носи многу преписки во наредните денови. Ова е некој кој е активен, од иницијативата, па ќе уживате во високи акции во наредната недела. Искористете го сонцето во третата куќа за кратко патување со личноста за која се грижите.

Здравје – Добро.

РИБА

Работа – Марс во вашиот знак ви носи порив да го промените светот и работите на работа. Она што најмногу ќе ве изнервира е што се оди во забавена снимка. Ќе имате многу идеи, но малку можности за спроведување на вашите планови. Она на што можете да работите е да барате покачување. Сонцето во Овен ви носи зголемување на заработката.

Љубов – Венера во вашиот знак ви дава посебен шарм. Лесно ви е да се заљубите во овој период. Ќе имате повеќе можности за љубов, а ќе треба и да разјасните некои врски од минатото. Ве очекува познанство со динамичен Овен.

Здравје – Послабо.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име