Дома Живот Најточниот неделен хороскоп од 25 декември до 1 јануари! Полната Месечина кај...

Најточниот неделен хороскоп од 25 декември до 1 јануари! Полната Месечина кај Рак предизвикува емотивен колапс – 4 знаци подгответе се за хаос

1277
0

Најточниот неделен хороскоп од 25 декември до 1 јануари! Полната Месечина кај Рак предизвикува емотивен колапс – 4 знаци подгответе се за хаос

Неделата пред нас е последната полна месечина во 2023 година, во водениот Рак на 27 декември, која ќе биде исклучително емотивна и ќе има влијание врз Раковите, Јарците, Вагите и Овенот. Мораме да го издржиме ретроградниот Меркур до крајот на годината, па затоа е многу важно да не донесуваме избрзани одлуки бидејќи тие лесно можат да грешат. Венера го менува знакот и носи возбудлив љубовен период за Стрелците, Лавот и Овенот од 29 декември.

ОВЕН

Работа – Ретроградниот Меркур и понатаму ви создава стресни ситуации на работа, па не разбирате што сакаат колегите од вас. Тоа создава конфузија во комуникацијата. Сезоната на Јарец не ве радува, бидејќи деловните обврски ќе имаат предност пред другите области од вашиот живот. Ќе имате впечаток дека работите под притисок.

Љубов – Венера во Шкорпија внесува превирања во љубовниот живот, па принудени сте да ги оправдате своите постапки пред партнерот. Ако сте слободни, лесно можете да западнете во страсна романса.

Здравје – Послабо.

БИК

Работа – Иако не сте задоволни од финансиската состојба , ќе имате можност да патувате. Таму можете да го споите убавото и корисното. Во наредниот период ќе имате можност да научите нешто ново за работата што ја работите. Одлични контакти со странски компании.

Љубов – Марс во Стрелец ви носи многу расправии, импулсивни настани, но и потенцијални разочарувања. Сте го насочиле погледот кон личност која на некој начин и е позната на јавноста, но и многу комплицирана. Во овој период сте пољубоморни и имате големи очекувања од луѓето кои ви се допаѓаат.

Здравје – Добро.

БЛИЗНАЦИ

Работа – Ретроградниот Меркур ви носи големи проблеми, особено ако имате деловен партнер. Погрешното проценување или грубите зборови може да ги оштетат деловните односи кои се важни за вас. Се наоѓате во период во кој има криза на работното место, па поради тоа се почесто ќе размислувате за менување на работните места.

Љубов – Партнерот се труди да ве поддржи во се, но вие често ги менувате вашите расположенија и мислења, па правите погрешни потези. Внимавајте како им се обраќате на луѓето што ги сакате бидејќи може да направите голема грешка во периодот до крајот на годината.

Здравје – уште полошо.

РАК

Работа – Ретроградниот Меркур се врати кај Стрелецот, па комуникацијата на работа е уште потешка. Најдобро е да не се обидувате да ја истерате правдата до крајот на месецот бидејќи односите ќе бидат збунети. Имате многу обврски, но се почесто имате чувство дека немате на кого да се потпрете. Лош период за потпишување договори.

Љубов – Вашата работа е главниот центар на настаните, но имате големи очекувања во љубовта. Полната Месечина во вашиот знак на 27 декември е предупредување да не донесувате погрешни одлуки во вашиот афект, бидејќи ќе треба отворено да му кажете на партнерот.

Здравје – Внимавајте на исхраната.

ЛАВ

Работа – Сонцето влегува во сериозен Јарец, па ви претстои недела во која ќе бидете повеќе фокусирани на работата. Ќе имате деловни обврски над главата, а ретроградниот Меркур ги успорува плаќањата до крајот на годината. Внимавајте што потпишувате и кому ветувате пари, бидејќи во моментов ништо не е како што изгледа.

Љубов – Ќе има неочекувани средби преку деловни контакти. Привлечни ви се Стрелците, односно луѓето со авантуристички дух, но и оние кои се успешни во кариерата. Работата ќе ви биде поважна од чувствата во наредните денови.

Здравје – Болки во коските.

ДЕВИЦА

Работа – Ретроградниот Меркур ви прави проблеми, па ќе дојде до недоразбирања во комуникацијата. Поради Марс во Стрелец лесно е да ве исфрли од колосек, па советот е да не влегувате во дискусии до крајот на годината, бидејќи нема да промените ништо на подобро под влијание на оваа позиција на планетите.

Љубов – Поради ретро Меркур сте жедни, заборавени и размислувате за старата љубов. Не е добро време за враќање назад во времето. Венера во Шкорпија ќе ви донесе изјави за љубов преку СМС пораки како и лесно флертување, но многу ќе останат празни зборови.

Здравје – Добро.

ВАГА

Бизнис – Користете ја Венера во Шкорпија за да ја зголемите вашата заработка до крајот на годината. Принудени сте на важни разговори, а повеќе би сакале да го прекинете контактот со одредени луѓе. Комуникацијата ќе се зајакне до крајот на годината. Можни се пократки патувања.

Љубов – Марс во третата куќа носи недоразбирања во комуникацијата, па партнерот ќе биде склон да ве критикува. Поради погрешните зборови, можете да донесувате одлуки за кои подоцна може да зажалите. Ако сте сингл, интензивно ќе размислувате за личноста во вашата околина.

Здравје – Добро.

СКОРПИЈА

Работа – Марс во втората куќа ви носи незадоволство од финансиската состојба, бидејќи мислите дека заслужувате повеќе пари. Венера во вашиот знак може да се искористи за креативни проекти, па не заборавајте дека со помош на шармот можете да постигнете многу.

Љубов – Венера останува во вашиот знак до крајот на годината, па ќе ве опсипува со внимание и подароци. Лесно можете да започнете нова романса заснована на голема привлечност. До крајот на годината ве очекуваат нови познанства.

Здравје – Добро.

СТРЕЛЕЦ

Работа – Венера влегува во вашиот знак на 29 декември, па и официјално ќе ги преземете работите во свои раце и од тој датум ќе покажете силна иницијатива на работното место. Така, на почетокот на неделата може да изгледате настрана, но многу брзо работите ќе се променат во ваша корист.

Љубов – Меркур ретрограден покажува дека размислувате за личност од минатото. Ќе добиете повик и од личноста што некогаш сте ја сакале. Од 29 декември Венера влегува во вашиот знак и носи голем пресврт во љубовта бидејќи ќе имате многу можности за флерт, но и нова романса.

Здравје – Чувствително.

ЈАРЕЦ

Работа – Сонцето во вашиот знак ви носи подобра организација но и фокусирање на обврските кои ви се важни. Нагласениот дванаесетти квадрат покажува дека се борите со одредени стравови или се грижите дека работите на работа не испаднале како што очекувавте. Ваква ситуација можете да очекувате до крајот на годината, а потоа ќе дојде и пресврт.

Љубов – Имајте чувства кон личност која ви е пријател. Еве зошто го мешате пријателството со љубовта. Понекогаш сте несигурни во себе, но не оставате таков впечаток. Скорпиите ќе ви бидат привлечни, Стрелците ќе ве боли глава.

Здравје – Подобро.

ВОДОЛИЈА

Работа – Во фаза сте во која сметате дека ризикот вреди. Покрај сето тоа, на работа имате и добра поддршка од пријателите, па неделата пред Нова година ќе ви биде продуктивна, а нема да имате многу обврски. Поради ретроградниот Меркур, треба да внимавате на кого му верувате.

Љубов – Сонцето навлегува во полето на тајните, па ви носи нејасен однос со партнерот. Веројатно ќе имате впечаток дека партнерот не е искрен со вас или дека крие некоја тајна. Ако сте слободни, ќе ве привлекуваат мистериозни луѓе кои не откриваат се за себе.

Здравје – Добро.

РИБА

Работа – Напнатоста на работното место ќе се чувствува до крајот на неделата и ќе ви пречи. Сепак, преку пријател во знакот Јарец ќе слушнете за деловна можност која ќе ви биде примамлива. Деловното партнерство што го имате ќе биде ставено на тест до 3 јануари 2024 година.

Љубов – Ретроградниот Меркур не ве радува, па ќе ве контактира стара љубов, но и личност која некогаш сте ја запознале преку работата. Сè на сè, ќе ви биде доста од луѓето од минатото. Не е добра недела за почеток на нова романса.

Здравје – Послабо.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име