Дома Живот Најточниот неделен хороскоп од 20 до 27 ноември! Љубов од пријателство за...

Најточниот неделен хороскоп од 20 до 27 ноември! Љубов од пријателство за Стрелец, а еве за кого ќе се прикачат парите

10226
0

Најточниот неделен хороскоп од 20 до 27 ноември! Љубов од пријателство за Стрелец, а еве за кого ќе се прикачат парите

Сезоната на Стрелец се ближи, а во овој знак на 24 ноември влегува и Марс, планетата на акцијата, па ни носи ентузијазам, желба за патување, но и позитивно расположение. Марс во Стрелец ќе им донесе голема енергија на Лавовите, Овенот и Стрелецот. Искористете го периодот додека Меркур не е ретрограден (до 13 декември), за да постигнете подобри преговори, бидејќи во периодот што следи ќе биде потешко.

ОВЕН
Бизнис – Марс го менува знакот на 24 ноември , што укажува на одличен период за соработка со странство. Исто така, имате можност да го подобрите вашето постоечко знаење. Венера во Вага носи подобрување на финансиската состојба, па можно е ново деловно партнерство за пари.

Љубов – Венера во Вага ви носи нови познанства и можност за излегување на јавни места. Марс во Стрелец ви носи позитивно расположение и ведар дух, па ќе бидете отворени за нови средби. Доколку сте во брак или во врска, тоа е идеален период за патување.

Здравје – подобро.

БИК
Бизнис – До 24 ноември под влијание на Марс се ќе изгледа неизвесно, а потоа следува пресврт во вториот дел од неделата. Ќе почувствувате големо олеснување и позитивна енергија. Ќе можете подобро да се организирате и да балансирате помеѓу желбите и можностите. Претстојната недела е одлична за спонзорства и добивање пари за конкретни проекти.

Љубов – Марс во Стрелец ви носи запознавање со необична личност, со авантуристички дух. Ова е некој кој лесно може да биде разведен или на раскрсница помеѓу две врски. Меркур во Стрелец укажува дека страста е главниот двигател во секоја врска, па лесно можете да влезете во романса заснована на голема привлечност.

Здравје – Добро.

БЛИЗНАЦИ
Работа – Влегувањето на Марс во Стрелец ви носи збунет период на работа. Ќе давате погрешни проценки, а многумина ќе почувствуваат потреба да ја критикуваат вашата работа. Од средината на неделата ќе имате впечаток дека претпоставениот го следи секое ваше движење, па затоа е добро да бидете организирани.

Љубов – Марс во Стрелец носи расправии и тешки зборови за оженетите Близнаци. Ќе имате впечаток дека партнерот ви врши притисок, па ќе настанат тензии. Ако сте слободни, ќе запознаете Стрелец. Вагите ќе ви бидат привлечни, а Стрелците ќе бидат предизвик, бидејќи не се како другите луѓе што ги познавате.

Здравје – Послабо.

РАК
Работа – Влегувањето на Марс во шестата куќа во вториот дел од неделата, ви носи поголема иницијатива на работното место. Целата ваша енергија ќе биде концентрирана на работата и секојдневните обврски, па затоа треба да се обидете да го подобрите односот со соработниците. Можно е и работите од работата повеќе да ве нервираат. Одлична недела за нови деловни преговори.

Љубов – Нагласената шеста куќа укажува дека работата ви е многу поважна од љубовта. Поради ова малку ќе го запоставите партнерот. Сите настани ќе бидат поврзани со работата, но не треба да ги игнорирате чувствата на партнерот. Би било добро да отпатувате некаде со саканата личност.

Здравје – Променете ги нездравите навики и исхрана.

ЛАВ
Работа – Вие сте еден од знаците дека следните недели конечно ќе осамнат. Сонцето и Марс влегуваат во Стрелец и ви носат нова возна енергија. Задачите ќе ги завршувате со поголем ентузијазам, а ќе имате и идеи за нови проекти. Конечно ќе се опоравите финансиски.

Љубов – Нагласената петта куќа ви носи нови познанства и можна романса со некој што е слободоумен. Венера во Вага ќе се погрижи некој да ве освои со романтични пораки. Ќе има повеќе флерт од кога и да е, а вие ќе уживате во секој облик на допишување.

Здравје – Подобрување.

ДЕВИЦА
Работа – Сезоната на Стрелец , во која влегуваме на 22 ноември, ви носи фокус на работата и кариерата. Можно е напредување во кариерата или нова позиција која ќе бара поголема одговорност. Работата ќе ви биде приоритет во наредните недели, па имате шанса да ги остварите вашите амбиции.

Љубов – Бидејќи работата ќе ви биде приоритет, веројатно ќе успеете да го запоставите партнерот. Парите и амбициите за кариера ќе ви бидат поважни од љубовта во наредниот период. Не е идеална недела за почеток на нова романса. Ако сте во брак, потребен ви е компромис помеѓу желбите и реалноста.

Здравје – уште полошо.

ВАГА
Работа – Нагласената трета куќа во Стрелец ви носи нови преговори и потпишување на важен договор. Можно е пократко патување за работа. Венера во вашиот знак го буди вашиот креативен потенцијал, па ќе бидете инспиративни на работното место. Имате нови идеи кои ќе можете да ги спроведете во наредниот период.

Љубов – Влегувањето на Марс во Стрелец на 24 ноември ви носи средба со личност која ја познавате од околината или соседството. Ова е некој кој е слободоумен, авантуристички и желен за патување. Поради влијанието на Венера во вашиот знак, лесно ви е да се заљубите во наредниот период. Ќе уживате во секакви флертувања и преписки.

Здравје – Подобрување.

СКОРПИЈА
Работа – Влегувањето на Марс и Сонцето во втората куќа ви носи одличен период за финансии. Марс во втората куќа може да ви донесе и подобро платена деловна понуда. Парите едноставно ќе ви се залепат во наредниот период. Ќе почувствувате големо олеснување, бидејќи тензиите на работното место ќе престанат.

Љубов – Венера во Вага ви носи тајна љубов. Тоа е некој кој потајно сака да се запознае со вас, но не ви покажува отворено. Тоа може да биде една Вага или дури двајца луѓе кои се борат за вашето внимание. Некои Скорпии периодов ќе сакаат да седнат на „две столчиња“, бидејќи ќе уживаат во предизвиците.

Здравје – подобро.

СТРЕЛЕЦ
Работа – Сезоната на вашиот знак започнува на 22 ноември, така што ќе имате многу работи во исто време, па ќе сакате да завршите многу проекти. Деловните понуди ќе се слеваат преку пријателите. Марс и Сонцето во вашиот знак ви носат добра организација и доминација на работното место. Ќе имате моќ да ги убедите другите во вашите ставови.

Љубов – Меркур во вашиот знак ви носи изглед на личност која има намера да ве освои. Ова е некој кој ќе биде отворен за своите намери. Исто така, личноста која се претставува како пријател ќе ги покаже своите вистински чувства. Можно е да добиете вистинска љубов од едно пријателство.

Здравје – Чувствително.

ЈАРЕЦ
Работа – Влегувањето на планетите во дванаесеттата куќа ви носи неизвесна ситуација на работа, бидејќи најтешко ќе биде тоа што луѓето околу вас ќе имаат скриени намери. Ако треба да разговарате за работата, знајте дека во наредните недели ништо не е како што изгледа.

Љубов – Венера во Вага ви носи флерт со личност од работа. Ова е некој кој е шармантен и физички привлечен, но со сосема поинаков темперамент од вас. Иако флертувањето ќе биде примамливо, ќе бидете недоверливи кон новите познанства.

Здравје – Психолошки проблеми.

ВОДОЛИЈА
Работа – Големо олеснување ви носи излегувањето на планетите од Шкорпија и почетокот на сезоната на Стрелец на 22 ноември. Ќе имате подобра поддршка од пријателите, дури и на работа. Поради ова доаѓа до промена на работното место во ваша корист, па затоа треба да го искористите следниот период.

Љубов – Сонцето влегува во Стрелец и ви носи подобрување во односот со партнерот. Слободните Водолии ќе имаат можност пријателството да го претворат во љубов. Оние кои се зафатени ќе можат пријателски да ја поправат врската со саканата личност. Стрелците ќе ви бидат привлечни.

Здравје – Подобрување.

РИБА
Работа – Влегувањето на Марс и Сонцето во Стрелец по 22 ноември ќе ви донесе стресен период на работа. На работното место ќе имате отворени конфронтации и нема да се согласувате со методите на работа. Веројатно ќе сакате да ја смените работата, а тоа нема да биде најдобриот период за такво нешто.

Љубов – Меркур во Стрелец ви носи запознавање преку работа. Ова е некој кој е остварен во кариерата и желен за патување, но ќе ви биде интересен. Стрелецот ќе ви биде привлечен, како и Вагата.

Здравје – Работете на подобрување на имунитетот од 24 ноември.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име