Дома Живот Најточниот неделен хороскоп од 18 до 25 март! Јарците потпишуваат важен договор,...

Најточниот неделен хороскоп од 18 до 25 март! Јарците потпишуваат важен договор, Девиците се во неред, а еве кој очекува зголемување на платата

16018
0

Најточниот неделен хороскоп од 18 до 25 март! Јарците потпишуваат важен договор, Девиците се во неред, а еве кој очекува зголемување на платата

Се ближи затемнувањето на полната месечина во Вага (25 март), па нè очекува кулминација на емоционалните состојби, но и крај на еден животен циклус. Доаѓа сезоната на Овен, која носи пролетно будење во форма на иницијатива и нова движечка енергија. Венера во Риби ни буди нови романтични чувства, па Скорпиите, Раковите и Рибите ќе имаат можност да се заљубат.

ОВЕН

Работа – Меркур можете да го користите во вашиот знак за да ги покажете своите способности на работното место. Сепак, поради влегувањето на Марс во дванаесеттата куќа, ќе имате многу тајни непријатели на кои ќе им пречи вашето присуство на работа. Пазете се од луѓе кои ги кријат своите вистински намери кон вас.

Љубов – Венера во Риби ви носи зголемена имагинација, но и тајна љубов. Ќе бидете емотивно затворени и подготвени да сакате некого тајно, па дури и да не ги откривате своите чувства. Многу Овни тајно ќе бидат заљубени во личност која е необична и уметнички наклонета.

Здравје – Психолошки проблеми.

БИК

Бизнис – Венера во Риби се приближува кон Сатурн, па склони сте на разочарувања. Најтешко ќе ви биде да ги скршите сопствените очекувања, а тоа важи и за колегите на работа. Во наредниот период ќе остварите нови контакти, но внимавајте на луѓето кои едно ви кажуваат, а друго прават.

Љубов – Венера во Риби ви носи потреба од романтична личност, односно некој што може емотивно да ве разбере. Многу сте ранливи и нерасположени, па лесно е да ве разочараме во овој период. Марс влегува во Риби на 22 март, носејќи ви спој на љубов и пријателство. Ќе имате многу збунети чувства за една личност.

Здравје – Подобрување.

БЛИЗНАЦИ

Работа – Влегувањето на Марс во Риби на 22 март ви носи стресен период на работа. Ќе имате чести конфронтации и ќе посакате да го промените друштвото. Ќе имате впечаток дека ништо не зависи од вас, бидејќи работите ќе бидат комплицирани на работното место. Подгответе се за една недела каде што ќе дознаете за работите на работното место.

Љубов – Меркур во Овен ве прави друштвени и отворени за нови контакти. Ќе сакате да пречекате некој нов во вашиот живот и тоа ќе ви се оствари. Поради она што се случува на работа, често ќе го запоставувате емотивниот живот. Венера во Риби ќе ви донесе тајна љубов на работното место.

Здравје – Послабо.

РАК

Работа – Влегувањето на Марс во Риби на 22 март ви носи нова возна енергија, која треба да ја искористите за да остварите добра соработка со странство. Нагласениот деветти квадрат покажува дека учите да ја вршите работата на поинаков начин. За вас во наредниот период нема „невозможни мисии“. Она на што треба да работите е подобра комуникација со претпоставените.

Љубов – Венера во Риби ви носи флерт со личност која не е од вашиот град. Станува збор за некој кој треба да дојде од пат или планирате заедничко патување. Промената на средината е клучна за сите Ракови во наредниот период.

Здравје – Одлично.

ЛАВ

Работа – Нагласените осмо и деветто полиња покажуваат дека се занимавате со прашање на наследство како и со можни патувања. Сонцето и Меркур во Овен ви носат нова енергија за возење од средината на неделата, па конечно ќе се разбудите во Новата година и ќе имате можност за нов почеток на работното место. Можно е да се добие некое спонзорство .

Љубов – Венера во осмата куќа ви носи средба со разведена личност. Ќе чувствувате силна привлечност кон личност која има сосема поинаков темперамент од вас. Овенот и Рибите ќе ви бидат интересни. Ако сте во брак, би сакале да патувате заедно.

Здравје – Подобрување.

ДЕВИЦА

Работа – Влегувањето на Марс во Риби на 22 март ви носи стресна недела. Ќе почувствувате дека лесно ве исфрлаат од тон, но и дека лошо ќе реагирате на секоја критика. Ќе бидете на минимум енергија и секоја обврска ќе ви биде тешка. Обидете се да не влегувате во конфронтации со колегите.

Љубов – Венера во Риби ви носи познанство со личност која и е позната на јавноста. Може да биде некој што се занимава со музика или уметност. Доколку сте во постојана врска или брак, проблемот ќе биде што треба да ги скршите преголемите очекувања за саканата личност.

Здравје – Послабо.

ВАГА

Работа – Марс што влегува во Риби ви носи стресна недела на работа. Проблемот е што ќе ги преувеличувате проблемите што ги имате, а работата ќе ви биде тешка. Подгответе се за зголемување на обемот на работа и ќе ви биде тешко да се концентрирате на какви било обврски.

Љубов – Марс во Риби ви носи флерт на работното место. Емотивно ќе ви биде интересен некој кој е таинствен и фокусиран на работата. Сепак, ќе ве задоволи да имате тајна љубов. Сè што е мистериозно и скриено ќе ве задоволи.

Здравје – Психолошки проблеми.

СКОРПИЈА

Работа – Влегувањето на Сонцето и Меркур во Овен ви носи период во кој ќе имате многу обврски, но и можност подобро да ја организирате работата. Марс се преселува во Риби на 22 март, што ви носи враќање на енергијата и самодовербата, па затоа треба да ја искористите вашата креативност.

Љубов – Венера во Риби ви носи нова љубов и романтични средби. Ќе имате повеќе од еден познаник, па можете да очекувате нови романтични настани. Доколку сте во брак или во врска, можно е да го проширите семејството. Рибите и Биковите ќе бидат среќни за вас.

Здравје – Подобрување.

СТРЕЛЕЦ

Работа – Венера во Риби ви носи хроничен замор од работа. Повеќе би сакале да работите од дома, а проблемот е што сите обврски ви се тешки. Од 22 март Марс во Риби ви носи зголемени конфликти и обидете се да избегнете конфронтации на работното место.

Љубов – Меркур и Сонцето во Овен ви носат нови познанства на јавно место. Ќе запознаете личност која е на иницијатива или која се занимава со спортски активности. Сонцето може да ви донесе познанство со Овен или Лав. Ќе ви се допаднат и Близнаците.

Здравје – Послабо.

ЈАРЕЦ

Работа – Меркур во Овен укажува на тоа дека ќе имате многу деловни обврски кои ќе ги носите и дома. Обидете се да го разделите деловниот и приватниот живот. Нагласеното трето поле ви носи нови деловни преговори, но и можност за потпишување важен договор . Сепак, внимавајте што потпишувате бидејќи лесно може да бидете измамени во вашата проценка.

Љубов – Венера во Риби ви носи романтична преписка. Би било штета да не ја искористите наредната недела за кратко патување. Овие денови се поволни за подобрување на комуникацијата со саканата личност. Исто така, можете да очекувате повици од минатото.

Здравје – Добро.

ВОДОЛИЈА

Работа – Марс го напушта вашиот знак, па ви носи намалување на тензиите на работа. Нагласеното второ поле фаворизира зголемување на паричната заработка. Може да барате бонус или покачување. Треба да ги користите Сонцето и Меркур во Овен за да ја завршите документацијата.

Љубов – Плутон во вашиот знак менува сè, па за љубовта размислувате на начин кој претходно ви бил туѓ. Сонцето во Овен ви носи повеќе пораки и флертување преку пораки. Ќе уживате кога ќе запознаете личност која има поголема иницијатива од вас.

Здравје – подобро.

РИБА

Работа – Сонцето и Меркур во Овен треба да ги искористите за да ја зголемите заработката. Лесно можете да добиете понуда за повисоко платена работа или проект кој ќе ви донесе дополнителни пари. Венера и Марс во вашиот знак укажуваат дека вие ќе бидете иницијатори за големи промени на работа.

Љубов – Венера во вашиот знак ви носи можност да се заљубите . Ќе имате повеќе понуди за романса, па ќе бидете разгалени за избор. Ќе добиете и мали подароци од луѓе кои се грижат за вас.

Здравје – Замор.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име