Дома Живот Најточниот неделен хороскоп од 18 до 25 декември! Стрелците имаат стара љубов,...

Најточниот неделен хороскоп од 18 до 25 декември! Стрелците имаат стара љубов, Јарците имаат афера на работа, а оваа е проследена со добра заработка

11801
0

Најточниот неделен хороскоп од 18 до 25 декември! Стрелците имаат стара љубов, Јарците имаат афера на работа, а оваа е проследена со добра заработка

Ретроградниот Меркур силно гази, а Венера е во Шкорпија, така што односите се повеќе од комплицирани. Многу луѓе ќе добиваат повици од минатото, а многу е важно да не наседнете на лажни ветувања. Сезоната на Јарец започнува во наредната недела, па ќе имаме потреба конкретно да ги спроведеме идеите.

ОВЕН

Работа – Се соочувате со слаба комуникација и недоразбирање на работа. Луѓето ќе ви ветуваат секакви работи и нема да исполнат, па затоа е лоша недела за преговори. Внимавајте да не наседнете на големи ветувања. Можноста за соработка со странство.

Љубовта – Венера во Шкорпија носи многу љубомора, страст, но и судбоносни врски. Затоа, внимавајте во какви врски влегувате. Во овој период можете да запознаете личност која може да ви биде животна лекција која ви недостигала.

Здравје – Склони кон вируси.

БИК

Работа – Ретрограден Меркур погоди на твоето поле финансии < /span>, а поради влијанието на Марс од осмата куќа може да се расправате за финансиските средства кои ги очекувавте, а кои лесно можат да изостанат во овој период. Сепак, Јупитер во вашиот знак ве штити од негативни настани и не дозволува да останете без можности.

Љубов – Ретроградниот Меркур ви носи повици од минатото. Ова е личност која некогаш била блиска со вас. Можна е и појава на личност со која некогаш сте требало да постигнете нешто, но тоа не се случило. Во секој случај, не е добро да се вратиме во минатото.

Здравје – Солидно.

БЛИЗНАЦИ

Бизнис – Ретроградниот Меркур и Марс во Стрелец ве уништуваат, па правите погрешни проценки, но подготвени сте и за конфронтации, кои ќе бидат се повеќе и повеќе до крајот на месец. Пожелно е да останете воздржани бидејќи не сте во период кога треба да носите одлучувачки одлуки. Венера во Шкорпија ви носи необични врски на работа кои ќе бидат полни со завист.

Љубов – Марс во Стрелец ви носи криза во бракот или партнерските односи. Не е добра недела за започнување нова романса. Зголемената нервоза, напнатост и недоразбирање ќе бидат придружни манифестации на ретроградниот Меркур кај Јарецот. Венера во шестата куќа ви носи тајно флертување на работното место.

Здравје – Послабо.

РАК

Работа – Нагласената шеста куќа ви носи стресен период на работа, бидејќи комуникацијата е тешка. Ниту ќе ги разберете колегите, ниту тие ќе ве разберат. Сите важни работи поврзани со документацијата треба да ги решите по Нова година кога Меркур ќе оди директно. Ако имате деловен партнер, врската ќе биде тешка.

Љубов – Ќе ви се појави личност од минатото. Ова е некој кој ќе сака да разговара со вас, а суштината е дека не треба да се враќате назад во времето. Венера во Шкорпија може да ви донесе судбоносна средба на јавно место.

Здравје – уште полошо.

ЛАВ

Работа – Сонцето се приближува до вашата шеста куќа, па работните обврски почнуваат да се натрупуваат. Меркур во Јарец е ретрограден, па ви носи задоцнети плаќања и нестабилна финансиска состојба. Марс во Стрелец ви носи доволно енергија за да ги надминете пречките.

Љубов – Ве очекуваат ненадејни познанства. Може да бидат и контакти преку социјалните мрежи. Ќе имате и интересни познанства преку деловни контакти. Стрелците и Биковите ќе бидат среќни за вас.

Здравје – Костоболје.

ДЕВИЦА

Работа – Ретроградниот Меркур ви создава проблеми, не само на работа, туку и во други области од животот. Најголем проблем ќе биде тоа што ќе почувствувате недостаток на фокус и намалена рационалност. Марс во Стрелец не ве радува, па имате впечаток дека ништо не оди според планот на работа, а големите одлуки треба да ги оставите до Нова година.

Љубов – Иако до крајот на овој месец ќе има интересни преписки, за жал ќе морате реално да ги погледнете луѓето што ги сакате. Ова значи дека оние што ви се допаѓаат сигурно не се онакви какви што изгледаат. Ќе ви се допаднат Скорпиите.

Здравје – уште полошо.

ВАГА

Бизнис – Венера во Шкорпија ви носи период во кој приоритет ви се парите. Означената трета рамка покажува важни разговори што ќе ги имате до крајот на месецот. Многумина нема да бидат пријатни, но врз основа на тоа ќе носите одлуки кои можат да ви ја променат иднината.

Љубов – Марс во аспект со Нептун укажува на тешки зборови, но и познавање на некои информации кои не ти одговараат. Партнерот ќе биде многу строг со вас во овој период и склон кон кавги. Можна е криза во врската поради тешки зборови кои не можат да се избегнат.

Здравје – Добро.

СКОРПИЈА

Бизнис – Венера во вашиот знак ви носи успех во бизнисот. Во текот на неделата ве очекуваат трошоци и не е добар момент за преговори. Ќе видите дека одредени разговори треба да оставите за втората недела од јануари2024 година. година.

Љубов – Венера во првата куќа укажува на флерт, заведување, но и засилена страст. До крајот на декември ве очекуваат возбудливи средби кои ќе влијаат на вашето разбирање за љубовните врски. Можете лесно да се заљубите во личност која ве опсипува со внимание.

Здравје – Одлично.

СТРЕЛЕЦ

Работа – Марс и Сонцето во вашиот знак ве прават продорна личност на полот, но лесно се исфрлате од синхронизација. Ќе имате тајни деловни преговори зад затворени врати. Ретроградниот Меркур во втората куќа покажува дека не е добар период од годината за вложување пари.

Љубовта – Ретроградниот Меркур ви носи разговор со личност од минатото или со некој од вас имаат нерешени сметки. Може да биде и стара љубов. Не е добар момент до крајот на годината да се помирите со личност од минатото, затоа што е подобро да гледате во иднината.

Здравје – Ранлив.

ЈАРЕЦ

Работа – Нагласената трета куќа и ретроградниот Меркур ви носат различни афери на работното место. Ќе имате впечаток дека некој сака да ви ја „засади ногата“. Се на се, нестабилна недела во која ништо и никој не е како што изгледа на прв поглед.

Љубов – Венера во Шкорпија покажува дека имате симпатии кон личност која е ваш пријател. Ова е некој што ви бил пријател претходно или можеби дури и некој што сте го запознале преку пријател. Поради ретроградниот Меркур ќе добивате повици и од минатото.

Здравје – Психосоматски заболувања.

ВОДОЛИЈА

Работа – Се наоѓате во период кога немате што да правите, бидејќи повеќе би сакале да излегувате со пријателите. Малку сте мрзеливи бидејќи уживате во новите контакти. Претстојната недела ви носи добра заработка.

Љубов – Сонцето влегува во Јарец и ви носи необична врска со саканата личност. Постојано ќе имате впечаток дека личноста за која се грижите крие нешто од вас. Бидете внимателни бидејќи пријателите ќе се обидат да влијаат на вашиот избор во љубов.

Здравје – Добро.

РИБА

Работа – Првиот дел од неделата ќе биде турбулентен и ќе ви носи чести расправии, како поради недоразбирања, така и поради вашата потреба да го промените работното место. Доколку имате деловен партнер, кризата ќе биде присутна во врската.

Љубов – Очекувајте повици од минатото. Можеби чувствувате дека некоја личност од минатото треба да се врати во вашиот живот, но тоа ќе биде краткотрајно. Не е добра недела за почеток на нова романса, но и враќањето на старите патеки може да биде проблематично.

Здравје – Послабo.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име