Дома Живот Најточниот неделен хороскоп од 13 до 20 ноември! Стрелците влегуваат во нова...

Најточниот неделен хороскоп од 13 до 20 ноември! Стрелците влегуваат во нова романса, Лавовите се во хаос на работа, а еве кој ќе добие покачување

13980
0

Најточниот неделен хороскоп од 13 до 20 ноември! Стрелците влегуваат во нова романса, Лавовите се во хаос на работа, а еве кој ќе добие покачување

Меркур, планетата на комуникацијата, е во Стрелец и носи одлични вести за Лавовите, Стрелците и Овенот. Венера е силно во Вага, па укажува на зголемено флертување, допишување, но и комплименти за изгледот. Под влијание на Венера во Вага, знаците како Водолија, Вага и Близнаци лесно можат да се заљубат или да започнат нова романса. Пред нас е младата Месечина во Шкорпија (13 ноември), која симболизира нов почеток во сите области на животот.

ОВЕН
Работа – Меркур во Стрелец ви носи подобрена комуникација на работа. Сè уште ќе сфатите дека бавните ги гледате резултатите од вашата работа, но комуникацијата ќе биде подобра. Имате шанса да остварите соработка со странство во наредниот период. Претстојната недела е одлична за финансии .

Љубов – Венера во Вага ви носи повеќе флертување и излегување. Ви се допаѓаат атрактивни луѓе кои се шармантни и остварени во нивните кариери. Сонцето во Шкорпија укажува и на зголемена љубомора, па ќе има повремени расправии, особено ако сте во брак.

Здравје – Добро.

БИК
Работа – Меркур во Стрелец ви носи нови идеи на работа и потреба за подобрување на моменталната ситуација. Меркур во осмата куќа е одлична позиција за добивање спонзорство за конкретен проект. Сепак, додека Марс е во Шкорпија до 24 ноември, ќе има тензија, а тешко ќе треба да вложите многу енергија за да ги реализирате вашите цели.

Љубов – Марс во седмата куќа ви носи криза во партнерските односи. Доколку сте во врска, најдобро е вие ​​и партнерот да си дадете простор, бидејќи нема да можете да најдете компромис. Пратнер ќе има потреба да го контролира вашиот живот. Не е добра недела за почеток на романса, иако сигурно ќе има флерт на работното место.

Здравје – Послабо.

БЛИЗНАЦИ
Бизнис – Меркур во Стрелец ви носи можност јавно да го промовирате вашиот бизнис. Исто така, планетите во Шкорпија не ве задоволуваат, па ќе научите за многу тајни на работа. Имате соработници кои ги кријат своите вистински намери, па ќе има разоткривање.

Љубов – Ретроградниот Јупитер ви носи повици од минатото. Сепак, влегувањето на Венера во Вага ви носи нови познанства на јавно место. Бидете сигурни да прифатите покани за запознавање. Вагите ќе ви бидат привлечни, а Биковите ќе бидат предизвик бидејќи се комплицирани.

Здравје – Добро.

РАК
Работа – Влегувањето на Меркур во Стрелец ви носи подобрена комуникација на работа, но и потпишување на важни договори. Ако сте чекале официјален одговор на некоја деловна иницијатива, знајте дека таа конечно ќе пристигне сега. Доколку се занимавате со недвижнини, во наредниот период ве очекува успех.

Љубов – Нагласената петта куќа носи многу страст и љубомора во врските. Скорпиите ќе ви бидат привлечни, но и луѓето кои се мистериозни. Во наредната недела повеќе ќе излегувате на јавни места, па ве очекуваат нови познанства.

Здравје – Одлично.

ЛАВ
Работа – Сонцето и Марс во Шкорпија не ве задоволуваат, па на работа сте нервозни и не сте задоволни од резултатите од работата. Повеќе би сакале да смените компанија, но моменталната ситуација е таква што ситуацијата нема да се подобри до крајот на неделата. Меркур влегува во Стрелец, па ќе бидете финансиски постабилни, односно парите конечно ќе пристигнат.

Љубов – Предизвикувачките аспекти на Уран лесно можат да доведат до раскинување. Треба да се дистанцирате бидејќи ве оптоваруваат семејните проблеми. Поради ова имате впечаток дека партнерот не ве разбира. Не е добра недела за почеток на нова романса.

Здравје – уште полошо.

ДЕВИЦА
Бизнис – Венера во Вага ви носи пари. Исто така, можете да работите за да добиете покачување бидејќи имате голема убедливост. Ќе има нови деловни преговори и нема сè да оди во најдобар ред, но вашата упорност на крајот ќе се исплати. Имате идеја да започнете независен бизнис.

Љубов – Ве очекуваат нови познанства врз основа на преписката. Имате шанси да запознаете некого преку апликации за запознавање. Комуникацијата ви е важна и ќе уживате во флертувањето преку пораки. Ќе бидете многу активни на сите социјални мрежи.

Здравје – Одлично.


ВАГА
Бизнис – Венера во Вага ви носи пари. Исто така, можете да работите за да добиете покачување бидејќи имате голема убедливост. Ќе има нови деловни преговори и нема сè да оди во најдобар ред, но вашата упорност на крајот ќе се исплати. Имате идеја да започнете независен бизнис.

Љубов – Ве очекуваат нови познанства врз основа на преписката. Имате шанси да запознаете некого преку апликации за запознавање. Комуникацијата ви е важна и ќе уживате во флертувањето преку пораки. Ќе бидете многу активни на сите социјални мрежи.

Здравје – Одлично.

СКОРПИЈА

Работа – Марс во вашиот знак ви носи фанатизам на работното место, па не можете ништо да трпите. Ќе имате расправии со колегите, а нема да бидете задоволни од условите за работа. Во следните денови можна е помала парична добивка. Имате можност да работите со пријателите на проект кој може да ви донесе помалку пари.

Љубов – Венера во Вага ви носи тајна љубов или скриени средби. Некој ќе предложи тајна средба и тоа ќе биде примамливо. Ќе бидете привлечни за Вагите, но многу веројатно ќе бидете во дилема меѓу две лица.

Здравје – Чувствително.


СТРЕЛЕЦ
Бизнис – Венера во Вага ви носи добри вести за работата преку пријател. Ќе слушнете за нова деловна можност. Во наредните денови можете да напредувате во кариерата преку пријателски контакти, бидејќи некој ќе ви направи услуга. Нагласениот дванаесетти квадрат покажува дека треба да бидете внимателни со довербата.

Љубов – Меркур во вашиот знак ви носи емотивен пресврт. Некој на кој му се допаѓате, отворено ќе ви ги покаже своите чувства. Можен е почеток на нова романса. Некој кој потајно негувал чувства кон вас ќе покаже иницијатива, па имате шанса да ја подобрите врската.

Здравје – подобро.

ЈАРЕЦ
Работа – Меркур во дванаесеттата куќа укажува дека на работа ништо не е како што изгледа. Можно е да имате тајни преговори за нова деловна позиција. Важно е да внимавате кому му верувате. Венера во десеттата куќа ви носи пофалби на работното место и можна нова титула.

Љубов – Венера во Вага ви носи љубов на работа. Атрактивна личност што ја познавате преку работа ќе ви го привлече вниманието. Во фаза сте кога пријателството и љубовта се измешани, па можна е нова романса.

Здравје – Добро.

ВОДОЛИЈА
Работа – Планетите во Шкорпија ви носат проблеми на работа. Имате идеја да ја смените работата, но ја чекате вистинската можност. Вашите амбиции се зголемени, па чувствувате дека заслужувате многу повеќе во кариерата. Обидете се да не влегувате во конфликти.

Љубов – Сонцето во Шкорпија ви носи криза во емотивните односи. Внимавате на успешна, амбициозна личност, но не е добар момент да започнете романса. Ако сте во брак, ќе го обвинувате партнерот за деловните проблеми, што ќе доведе до колапс.

Здравје – уште полошо.

РИБА
Бизнис – Искористете ја позицијата на Марс во Шкорпија за да добиете пари. На работа, многу до крајот на неделата зависи исклучиво од вашата иницијатива. Меркур во Стрелец може да ви донесе успех доколку планирате да започнете сопствен бизнис.

Љубов – Меркур во Стрелец ви носи заљубување во личност која сте ја запознале преку работа. Тоа може да биде вашиот претпоставен или некој што сте го запознале преку деловни контакти. Венера во Вага ви носи и средба со разведена личност.

Здравје – Добро.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име