Дома Живот Најточниот неделен хороскоп од 12 до 19 февруари! Судир на 5 планети...

Најточниот неделен хороскоп од 12 до 19 февруари! Судир на 5 планети во Водолија – 3 знаци треба да се подготват за кармички промени

11594
0

Најточниот неделен хороскоп од 12 до 19 февруари! Судир на 5 планети во Водолија – 3 знаци треба да се подготват за кармички промени

Меркур, Плутон, Марс и Венера ќе бидат во Водолија во наредната недела, па нè очекува период на голем пресврт. Оваа планетарна положба ќе има влијание на сите хороскопски знаци, особено на Водолија, Близнаци и Вага. Многу астролози за вториот дел од февруари нагласуваат дека следуваат судбоносни промени кои ќе се почувствуваат во сите области од животот.

ОВЕН

Работа – Влегувањето на Марс во Водолија на 13 февруари ви носи големо олеснување и излез од кризниот период на работа. Имате големи шанси да ги остварите вашите очекувања врз основа на влијателни пријатели. Финансиски, влегувате во подобар период кој ќе ви донесе добра заработка .

Љубов – Венера го менува знакот и влегува во Водолија каде поволно влијае на трансформацијата на пријателството во љубовна врска. Ова е причината зошто лесно можете да се заљубите во пријател. Во секој случај, многу подобар период за љубов и нови познанства.

Здравје – Подобрување.

БИК

Работа – Венера и Марс во Водолија ви носат големи промени на работното место и без најава, наеднаш. Можете да очекувате дека ситуацијата ќе оди во сосема поинаква насока од онаа што сте ја планирале. Многу припадници на вашиот знак ќе ги сменат позициите во кариерата, па дури и компаниите.

Љубов – Венера во Водолија ви носи љубов преку работа. Некој со кој соработувате и е многу необичен ќе почне да ви е на ум цело време. Ќе ви се допаднат луѓе кои се оригинални, па дури и сосема различни од вас. Ќе ги измешате деловниот и приватниот живот.

Здравје – Послабо.

БЛИЗНАЦИ

Работа – Меркур во Водолија ви носи оригинален пристап на работа, па ќе воведете иновации кои можат да ја променат иднината во професионална смисла. Нагласениот деветти квадрат ви носи можност за долги патувања, но и можност да добиете поволни законски решенија.

Љубов – Вие сте во сосема поинаква фаза од партнерот. Подготвени сте за промени, патувања и кршење на правилата, па дури и во љубов. Сепак, саканата личност се уште се придржува до застарени принципи, поради што ќе имате недоразбирања. Можно е запознавање со Водолија.

Здравје – Одлично.

РАК

Работа – Планетите во осмата куќа ви носат поволен период за спонзорства, но и за решавање на наследните прашања. Од 13 февруари ќе почувствувате големо олеснување, бидејќи ќе престанете да го чувствувате притисокот на работното место кој ве оптоварувал. Ве очекува соработка со Водолиите, но и со луѓе чија задача ќе биде да внесуваат иновации на вашето работно место.

Љубов – Венера во осмата куќа ви носи засилени страсти и привлечност. Ќе запознаете разведена личност која ќе ви го привлече вниманието. Сатурн во Риби е добар за подобрување на брачната ситуација преку нов вид на искуство, да речеме долго патување или промена на погледот на светот.

Здравје – Добро.

ЛАВ

Работа – Марс, Сонцето, Меркур и Плутон во Водолија ви носат големи промени во сите области, особено ако имате деловен партнер на работа. Можно е да дојде до промена во начинот на соработка или целосно да ја промените личноста со која соработувате со години.

Љубов – Ќе имате многу познаници и многу луѓе ќе ви остават впечаток, но не сте во фаза кога сте подготвени за емотивна посветеност. Ако сте во брак, ќе сакате да имате повеќе слобода. Ќе ви биде тешко да ги разберете проблемите на партнерот на работа.

Здравје – Послабо.

ДЕВИЦА

Работа – Меркур во Водолија укажува дека сте преоптоварени со работа во овој период. Ќе имате повеќе да направите отколку што имате време да постигнете. Сепак, ќе уживате во брзото темпо на работното место бидејќи треба да се подготвите за големи промени во начинот на кој досега сте работеле.

Љубов – Венера во Водолија ви носи запознавање преку работа. Ова е некој кој е искрен и можно е да има лесно флертување преку деловните контакти. Генерално, вашата работа ќе биде центар на настаните во наредниот период.

Здравје – Чувствително.

ВАГА

Работа – Венера во Водолија ви носи излив на креативност на работа, па можете да очекувате да работите на проект кој ќе ви донесе поголемо задоволство. Нагласената петта куќа е одлична за сите Ваги кои се занимаваат со уметност или гостопримство. Ќе бидете оригинални и иницијатори за многу новитети на работното место.

Љубов – Во период сте кога лесно можете да се заљубите! Ќе имате судбоносна средба која може да ви го промени животот. Нагласената петта куќа носи можност да се прошири семејството на зафатените Ваги. Ако мислевте дека јануари е монотон во љубовта, знајте дека февруари навистина ќе ве изненади.

Здравје – Подобрување од 13 февруари.

СКОРПИЈА

Работа – Влегувањето на Марс во Водолија ви носи големи проблеми. Ќе имате чести разговори со соработниците бидејќи нема да можете да се прилагодите на новите околности. Дури и кога сте сигурни дека сте го предизвикале проблемот, ќе одбиете да ги признаете своите грешки. Ќе имате силен нагон за промена на работата.

Љубов – Венера влегува во Водолија, па почнуваат големи компликации. Партнерот ќе сака да има поголема слобода во врската, а тоа ќе ви пречи. Можно е да запознаете личност која е сосема поинаква од вас, а сепак привлечна. Ќе имате и кратка афера заснована на голема привлечност .

Здравје – уште полошо.

СТРЕЛЕЦ

Бизнис – Многу планети во вашата трета куќа укажува на тоа дека сте влегле во период кога ќе има нови деловни преговори. Имате шанса да завршите важна документација, но и да се изборите за договор кој ќе ви значи во иднина. Комуникацијата ќе биде клучна, а вие обидете се да бидете мудри во разговорите. Можно е пократко патување.

Љубов – Меркур во Водолија ви носи зголемена кореспонденција со личноста која ви се допаѓа. Некој ќе ве опсипува со убави зборови и ќе ве задоволи што излезете од монотониот период кога е љубовта во прашање. Ќе има многу текстуално флертување! Можност за кратко патување со личноста која ви се допаѓа.

Здравје – Одлично.

ЈАРЕЦ

Работа – Нагласеното второ поле покажува дека сте во многу поволен период за пари. Ќе имате можност да заработите дополнителни пари или да добиете покачување. Планетите работат за вас кога се парите во прашање, па затоа треба да го искористите максимумот од нив.

Љубов – Венера се иселува од вашиот знак, па фокусот го префрлате на финансиите и работата. Сепак, не треба толку да калкулирате кога се во прашање емоциите. Можно е да запознаете личност која е успешна, но оригинална на специфичен начин.

Здравје – Добро.

ВОДОЛИЈА

Работа – Влегувањето на Марс во вашиот знак се придружува на другите планети во истиот знак, па затоа треба да очекувате големи промени. Ако мислевте дека ништо нема да се случи во 2024 година , следната недела носи промена. Одлуките што ќе ги донесете ќе имаат силно влијание врз вашата иднина.

Љубов – Многу работи ви се случуваат кога сте облечени, па не успевате да се посветите само на вашиот емотивен живот. Венера влегува во вашиот знак и носи можност за нова романса. Лесно ќе се заљубите во некој кој ве опсипува со внимание. Ве очекува возбудлив период на емотивен план.

Здравје – Стабилно.

РИБА

Работа – Соѕвездието на планети во дванаесеттата куќа ви носи тајни преговори, но и потенцијални малверзации на работното место. Многу работи се случуваат зад твојот грб. Бидете внимателни со давање доверба, за некој да не ве измами. Одличен период за работа во затворени организации или во странство.

Љубов – Меркур во Водолија ви носи тајна љубов. Вешто ги криете чувствата кон млад човек за кој потајно размислувате. Можете исто така да го насочите вниманието кон некој кој е емотивно зафатен. Пазете се од афери или врски каде што можете да бидете трета страна.

Здравје – Психосоматски заболувања.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име